První utkání výběru do 18 let v turecké Antalyi skončilo remízou

Dalšího z přípravných turnajů se účastní reprezentace do 18 let po vedením trenéra Miroslava Soukupa. V turecké Antalyi vedli čeští mladíci od 4. minuty díky brance Bredy, domácí výběr však nakonec dokázal utkání vyrovnat na konečných 1:1.

Turecko "18" - Česká Republika "18" 1:1 (1:1)

Góly: 4. Breda - 59. Altintas

Sestava ČR: Vorel - Piško (46. Galuška), Kodr, Honiš (68. Toml) - Řezáč (46. Rys), Suchan (46. Schick), Matěj (46. Kulhánek), Helešic (74. Kodeš) - Breda, Zorvan (46. Šural), Kirschner (46. Sadílek). Trenér: Miroslav Soukup.

Hodnocení trenéra Miroslava Soukupa

"Na zápas se dívám ze dvou pohledů, jedním je výsledek, druhým předvedená hra. Vzhledem k celodennímu cestování a krátké aklimatizaci před prvním utkáním považuji výsledek za cenný bod se silným soupeřem. Mrzí mě však, stejně jako ve Francii, že si nejde lehce nepostěžovat na výkon rozhodčích tohoto utkání, kdy nám v úvodu druhého poločasu neuznali regulérní branku na 2:0, která mohla o utkání rozhodnout, v druhém poločase pak zůstalo bez povšimnutí několik ostrých zákroků, ze kterých si naši hráči odnesli bolestivé šrámy. Myslím, že domácí díky své kvalitě neměli potřebu této mírné pomoci a jsme z toho mírně rozladění, je to ale i prověrka naší psychické odolnosti. Pokud bych měl posuzovat herní výkon, dobře jsme zahráli v defenzivě, nepustili jsme soupeře do výraznějších brankových příležitostí a ty, které měl, končily před velkým vápnem nebo střelou mimo. My se snažili o brejkové situace, po jedné z chyb hned v úvodu první půle se dostal do úniku Breda a s přehledem skóroval na 1:0. Herní převahu však měli v tomto utkání Turci a byli o něco kvalitnějším týmem. Dali jsme příležitost všem hráčům, program je zde náročný a bylo třeba rozložit síly, i proto jsme o poločase vystřídali šest hráčů, další dva se na hřiště ještě podívali v průběhu utkání. Musím říct, že zápas odpovídal kvalitativně úvodním utkáním ve Francii s Polskem a USA, tentokrát se nám však podařilo remizovat, takže bych řekl, že panuje částečná spokojenost."

"Turnaj je velmi dobře připravený a organizovaný, hrajeme v krásném a velkém areálu, do kterého jezdí i bundesligové týmy. Hlavní hřiště má špičkové parametry, velikostí, zázemím, ale i kvalitou trávy. Další zápasy bohužel sehrajeme na druhém hřišti, ale kvalitou je to podobné, doufáme, že tato naše spokojenost vydrží až do konce turnaje. Nyní se už musíme připravit na Němce, kteří v utkání s Holandskem byli lepším týmem, a čeká nás velmi těžká prověrka naší výkonnosti. Věřím však, že s Němci sehrajeme dobré utkání."

Holandsko - Německo 1:2

Další utkání čeká český výběr v sobotu 16.10. od 15:00 s Německem na stadionu v Antalyi.