Reprezentace

reklama

Trenér osmnáctky Soukup: I bez výhry jsme sehráli dobrý turnaj

Další z řady přípravných turnajů má za sebou reprezentace do 18 let pod vedením trenéra Miroslav Soukupa. Český výběr se v turecké Antalyi sice ani jednou neradoval z výhry, po třech remízách s těžkými soupeři se však mohl radovat z celkového velmi solidního druhého místa.

Na otázky o průběhu turnaje, výkonech hráčů a dalším programu tohoto týmu odpovídal trenér Miroslav Soukup.

Jak hodnotíte vaše vystoupení na turnaji?
"Celkově jsem rád, že jsme se takového turnaje mohli zúčastnit, protože tu byly skvělé podmínky pro přípravná utkání se špičkovými týmy Evropy. Mohli jsme také využít hráče širšího kádru a díky tomu jsme dali šanci některým nováčkům v reprezentačním dresu. Ohlasy na naše výkony byly velmi pozitivní, byli jsme dle mého během zápasů odvážnější než Německo a Holandsko, i počtem gólů jsme patřili na špičku turnaje. Pozitiva jednoznačně převažují a náš pobyt, chování i předvedené výkony byly na vysoké sportovní i společenské úrovni. Třeba se najde někdo, kdo řekne, že jsme nevyhráli ani jedno utkání, ale vzhledem k našim soupeřům a předváděné hře to bylo úspěšné vystoupení."

V turnaji jste sice ani jednou nevyhráli, vzhledem k síle soupeřů se ale dají výsledky považovat za úspěšné, je to tak?
"Výsledky jsou určitě pozitivem, protože v této konkurenci, byť bez vyhraného zápasu, si jich velmi ceníme, protože každý takový výsledek s takovými týmy musí hráčům v jejich další kariéře pomoct. Mají možnost vidět, že jsme schopní odehrát dobrá utkání v podstatě s kýmkoli."

Jak do týmu zapadli zmiňovaní nováčci, chopili se své šance ukázat se?
"Jejich vystoupení je určitě dalším pozitivem oproti turnaji ve Francii. Byla to pro nováčky velká šance se ukázat a musím říct, že většina nováčků uspěla. Například Zorvan, Piško a Honiš si svými výkony určitě řekli o další šanci. Na druhou stranu hráči, kteří jsou zde delší dobu, tak se musí mít na pozoru, protože se jim jednoznačně vytvořila velká konkurence a to může tomuto týmu do budoucna jedině prospět."

Jaké jsou vaše trenérské poznatky o týmu z tohoto turnaje?
"Na turnaji jsme měli záměr vyzkoušet si hru ve dvou rozestaveních a ukázalo se, že hráči jsou vnímaví a zvládli přechod na jiné rozestavení i během utkání bez větších problémů. Dalším pozitivem bylo, že ač jsme v každém zápase provedli velkou obměnu hráčů, tak to nikdy nemělo vliv na kvalitu utkání, o čemž určitě svědčí i výsledky. Jasným příkladem kvality i střídajících hráčů je to, že jsme třeba v utkání s Holandskem vystřídali tři hráče v obraně, ale i tak jsme neobdrželi branku. Celkově byl tento turnaj daleko náročnější než ten ve Francii, kde USA a Polsko byly o něco horší než tito naši soupeři, a proto u mě rozhodně převažují pozitiva nad negativy."

Jaký bude další program hráčů i tohoto týmu?
"Tento turnaj bude určitě povzbuzením pro všechny hráče do posledních kol dorostenecké ligy, které je ještě po návratu čekají a pak už se budeme chystat na 2. ledna, kdy odlétáme do Petrohradu na tradičně velmi dobře obsazený Memoriál Valerije Granatkina."


Připravil Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate