Reprezentace

reklama

Reprezentační šestnáctka má za sebou dvě přípravná utkání

Nejmladší reprezentační výběr U16 sehrál v rámci herního soustředění dvě přípravná utkání s ligovými dorosteneckými týmy kategorie U17 Příbrami, se kterou remizoval 1:1 a ve druhém utkání pak mladí reprezentanti zdolali tým U17 Českých Budějovic 3:1.Statistika 1. zápasu

Česká republika "16" - Příbram U17 1:1 (0:1)

Góly: Smékal
Sestava ČR: Šiška – Balvín, Richter, Maršík, Kiška – Kopřiva, Sadílek – Hlavatý – Smékal, Hložek, Nikodém. Trenér Václav Černý.

Hodnocení trenéra Václava Černého

"V první půli se naše sestava na hřišti hledala, spokojeni jsme nebyli s obrannou fází, založení útoku postrádalo souhru a vázla i kombinace na polovině soupeře. Přesto jsme si dokázali vytvořit tři dobré šance, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř naopak jedno z našich zaváhání využil a zaslouženě vedl po první části hry 1:0. V druhém poločase jsme už předvedli ve všech směrech více kvality. Na hráčích byla patrná touha zápas otočit. To se nám sice nepovedlo, ale za zlepšený výkon jsme zaslouženě po pěkné akci skóre srovnali."


Statistika 2. zápasu

Česká republika "16" - České Budějovice U17 3:1 (2:0)

Góly: Šašinka, Rusek, Dostál
Sestava ČR: Jedlička – Blahůšek, Čech, Köstl, Trávníček (60. Richter) – Žežulka – Šašinka, Mareček – Havlena, Rusek (23. Smékal, 63. Sadílek), Dostál. Trenér Václav Černý.

Hodnocení trenéra Václava Černého

„V tomto zápase jsme předvedli více kvality v opačném pořadí než v tom předchozím. V první půli jsme si připravili dostatek šancí hlavně po stranách hřiště a naše vedení mohlo být více než dvoubrankové. Kompaktněji jsme působili i v obraně. Po změně stran jsme už nedokázali udržet souvisle míč a soupeř byl lepší. Z jedné z mála správně provedených akcí jsme soupeři odskočili na tři góly a zápas rozhodli."

Na další otázky ohledně soustředění odpovídal trenér Václav Černý.

Sehráli jste dvě přípravná utkání, kolik jste měl k dispozici hráčů a s jakými soupeři jste utkání sehráli?
"Hlavním cílem našeho soustředění bylo vyzkoušet další vhodné adepty pro reprezentační dres a pokročit ve zlepšování herní kvality. Pozvánku dostalo dvacet hráčů a tři brankáři. Náplní soustředění byl především herní trénink a také přípravné zápasy s ligovými dorosty U17 Příbrami a Českých Budějovic."

Na co jste se v utkáních především zaměřili?
"V tréninku to bylo především zdokonalování souhry a týmového myšlení v obranné i útočné fázi a trénink individuální techniky. Zápasy byly prověrkou toho, jestli hráči dokážou přenést na hřiště nacvičené věci z tréninku a upozornit na svoje individuální předpoklady pro další působení v reprezentaci."

Jak v tomto ohledu soustředění hodnotíte?
"Co se týče tréninku, nemám k hráčům žádné výhrady. Přístup, snaha a tréninková píle nechyběly žádnému z nich. Všichni však potřebují přidat na kvalitě!!! Hlavně v individuální práci s míčem, ale také v celkovém přístupu k fotbalu i k životu. Snažíme se na každém srazu klukům vysvětlovat o čem všem profesionální fotbal opravdu je a na co musí být, pokud mají ty nejvyšší ambice, připraveni. V tréninku jim potom ukazujeme praktické tipy jak zlepšování kvality dosáhnout. Zápasy nám potvrdily zjištění z tréninku. Nechybí snaha, nasazení a zodpovědnost, což je dobrý základ. Zlepšit potřebujeme zejména všechny činnosti pro zvládnutí útočné fáze."

V jarní části sezóny tento výběr čeká několik přípravných turnajů, kde se uskuteční a s jakými týmy se utkáte?
"Jarní program je velmi pestrý. V únoru to bude soustředění s podobnou náplní, jako mělo toto v Písku. V březnu nás čekají zápasy v Německu a v dubnu následuje turnaj Development UEFA v Srbsku, kde se střetneme s domácími, s Rumunskem a Bulharskem. Na přelomu dubna a května se zúčastníme Bannikovova memoriálu na Ukrajině. Poslední akcí pro tuto sezónu by měla být přípravná utkání na přelomu května a června, kdy soupeř je v jednání."

Připravil: Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate