Devatenáctka ve Valencii nestačila na favorizované Španělsko

Reprezentace do 19 let nastoupila ve španělské Valencii k poslednímu letošnímu přípravnému utkání proti domácímu týmu, který byl v utkáné vysokým favoritem. Domácí svou roli potvrdily, v obou poločasech vstřelili dvě branky, český výběr pouze jedinou, kdy Pajer snižoval na 2:1, nakonec ale utkání skončilo vítězstvím domácího týmu 4:1.

Španělsko "19" - Česká republika "19" 4:1 (2:0)

Góly: 74. Pajer
Sestava ČR: Neuer (46. Godula) - Tregler (74. Kadlec), Souček, Pajer, Matějů - Čavoš (64. Mysliveček), Hašek (46. Prosek) - Buchvaldek (53. Záviška), Mašek (74. Nečas), Matoušek - Sodoma (46. Kurušta). Trenér: Miroslav Koubek.

Hodnocení trenéra Miroslava Koubka

"Jsme rádi, že jsme mohli nastoupit proti jednomu z nejlepších, ne-li nejlepšímu mužstvu světa v této kategorii, a že jsme, ačkoliv tomu výsledek až tolik neodpovídal, byli španělské kvalitě více než důstojným soupeřem. Důležité poznání je, že i když jsme se v dílčích pasážích dostali pod tlak, zejména v prvním poločase, dokázali jsme maximální aktivní hrou, často i s velmi vysokým presinkem, soupeři čelit. Je škoda, že o poločasovém výsledku 2:0 paradoxně nerozhodla kvalita Španělů, ale naše dvě individuální chyby. Jedna v rozehrávce a druhá nedůsledným provedením řešitelného obranného zákroku. Je třeba zdůraznit celkovou vysokou kvalitu zápasu hraného v obrovském tempu a nejpotěšitelnější zjištění je to, že jsme dokázali toto tempo vystupňovat, získali místy převahu, stali se nebezpečnými, z čehož rekrutovala kontaktní branka a sahali jsme po remíze. Je škoda, že za stavu 2:1 neproměnil svojí velkou šanci Záviška a že jsme prakticky z protiútoku v závěru utkání inkasovali branku na 3:1 po vynikající individuální akci španělského hráče. Vzápětí šel v obrovské šanci Matoušek sám na branku, kdy bohužel brankáře neprostřelil. Po této naší neproměněné šanci jsme ztratili koncentraci a umožnili soupeři z druhé vážnější situace druhého poločasu v úplném závěru uzavřít skóre na 4:1. Soupeř prokázal mimořádnou efektivitu díky své vysoké individuální vyspělosti ve finálních situacích. Celkově chci mužstvo, i když tomu výsledek nenapovídá, za celkovou práci ocenit."

Hodnocení Radka Bejbla, bývalého hráče Atletica Madrid

"I přesto, že se utkání hrálo na malém stadionu a na hřišti s umělou trávou, mělo vysokou sportovní i společenskou úroveň. Ze strany Španělské Fotbalové Federace a jejích představitelů se nám dostalo vřelého uvítání. Během zápasu a samozřejmě i po něm jsem měl možnost mluvit s panem Melendesem, technickým ředitelem Španělské Fotbalové Federace, který také ocenil vysokou úroveň zápasu a po utkání našemu mužstvu osobně v kabině pogratuloval k předvedené hře. Řekl bych, že se nejednalo pouze o společenskou formalitu, ale že se šlo o objektivní ocenění našeho výkonu."