Reprezentace

reklama

Zápis z jednání SubKŽF KF FAČR č. 3/2013

Účast:             Hanzlík Jiří, Herzog Antonín, Nepil Pavel, Valíčková Vladislava

Omluveni:       Sebök Ladislav

 

 

Program:

 

1)     Vyhodnocení výběrového řízení na pořadatele Finálového turnaje Mistrovství ČR ve futsalu FIFA – kategorie žen 2014

 

Do výběrového řízení na pořadatele Finálového turnaje Mistrovství ČR ve futsalu FIFA – kategorie žen se do stanoveného termínu přihlásil pouze jeden zájemce o pořádání této akce, který splňoval předepsané nároky, a to KKF Zlínského kraje, zastoupená předsedou KKF p. Lumírem Kopeckým.

Účastníci jednání po vyhodnocení předložené přihlášky rozhodli o přidělení pořadatelství KKF Zlínského kraje. Pořadatele finálového turnaje následně schválila KF FAČR na svém zasedání dne 8.12.2013.

Účastníci jednání pak dále v souvislosti s finálovým turnajem M ČR  ve futsale FIFA – kategorie žen a v souvislosti se schválenou přihláškou Zlínské KKF do výběrového řízení, rozhodli následovně:

 

·         Finálový turnaj M ČR  v kategorii žen se uskuteční:

-        o víkendu 21. a 22. června 2014,

-        ve Sportovní hale Otrokovice – Štěrkoviště, tř. Tomáše Bati 1270, 765 02 Otrokovice (hrací plocha 20x40 m, hlediště, čtyři šatny + další v nedalekém penzionu + šatna pro rozhodčí, časomíra, bufet, parkoviště).

 

·         Finálového turnaje se zúčastní deset celků:

-          obhájce titulu DFT Sokol Vysočany a vítězové soutěží - Praha, kraj Středočeský, Ústecký, Liberecký, Jihočeský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský,

-          desátým účastníkem může být z rozhodnutí SubKŽF vítěz pražské Strahovské ligy – pouze však pražský celek,

-          v případě potřeby může SubKŽF rozhodnout i o dalších způsobech doplnění finálového turnaje do počtu deseti účastníků.

 

·         Hrací systém finálového turnaje:

-        sobota 21. června 2014 – dvě pětičlenné skupiny budou odehrány systémem každý s každým jednou, celkem bude v sobotu odehráno 20 utkání v rozmezí 9 a 21 hodiny, každý celek má garantováno sehrání čtyř utkání,

-        vítězové skupin postupují rovnou do semifinále, druhý a třetí tým z každé skupiny do čtvrtfinále, poslední dva celky na turnaji končí,

-        neděle 22. června 2014 – dvě čtvrtfinálová utkání, duel o 5. místo, dvě semifinálová utkání, utkání o 3. místo, finále. Každý tým odehraje nejméně dvě utkání, nejvíce tři, v rozmezí 9 až 14 hodin.

-        hrací doba je stanovena na 2x15 minut hrubého času, povoleny jsou 3 akumulované chyby, vše ostatní v souladu se zněním Pravidel SF ČR.

 

Účastníci jednání rozhodli rovněž o termínu kontroly místa konání finálového turnaje, ta se uskuteční v neděli 19. ledna 2014.

 

Úkol:

-          informovat předsedu Zlínské KKF a přidělení pořadatelství Finálového turnaje Mistrovství ČR ve futsale FIFA – kategorie žen, informovat ho dále o všech organizačních a ekonomických aspektech pořadatelství a o termínu a způsobu zajištění kontroly místa konání finálového turnaje.

Zodpovídá: Nepil.                                                                         Termín: do 31.12.2013

 

 

2)     Reprezentace ČR

 

Účastníci jednání vzali na vědomí Zprávu o činnosti reprezentačního celku ČR žen, kterou předložil A. Herzog. Zpráva je přílohou tohoto zápisu.

 

Účastníci jednání vzali na vědomí plán činnosti reprezentačního celku na rok 2014:

-          leden (únor) – odvetné přátelské dvojutkání s Polskem (místo – Hradec Kr., Pardubice nebo Chrudim),

-          březen – v případě potvrzení soustředění týmu Ruska – přátelská utkání (dle nabídky soupeře – Teplice, Kadaň),

-          podzim – Maďarsko (?).

V průběhu roku 2014 budou osloveny další sousední fotbalové asociace (Slovensko, Rakousko) s výhledem na uspořádání mezinárodního turnaje – Středoevropský pohár.

 

Účastníci jednání  potvrdili složení realizačního kádru reprezentačního celku ČR ženy:

 

-          manažer :  A. Herzog

-          trenér :      B. Straková

-          asistent:    D. Jeřábková

-          vedoucí:    V. Valíčková

-          masér:       P. Porkert

-          lékař:         prof.MUDr. M.Zeman

 

Účastníci jednání se shodli na nutnosti zajištění soupeřů reprezentace žen všemi dostupnými způsoby, především díky jednání pp. Mesteka a Fouska na půdě UEFA a FIFA.

 

3)     Ostatní

 

Účastníci jednání projednali dva podněty z členské základny SF  ČR:

 

·         Propagace ženského futsalu:

-        probíhá na stránkách www.fotbal.cz, odkazy Futsal, Ženský futsal (zprávy z jednání SubKŽF, materiály SubKŽF, články o ženském futsalu, reprezentaci atd.,

-        na stránce www.fotbal.cz, odkaz Futsal byl zřízen další odkaz, a to Reprezentace ženy, kde je možno dohledat veškeré info o činnosti, plánech, statistiky atd.,

-        informace budou dodávány i správci internetové stránky www.efutsal.cz, jejich zveřejňování  však nedokáže  SubKŽF ovlivnit.

 

·         Celostátní soutěž ve futsalu žen:

Účastníci jednání projednali podnět k vytvoření celostátní soutěže ve futsalu žen s tím závěrem, že je zorganizování takovéto soutěže v současné době nereálné. Hlavními důvody je stále nedostatečný počet ženských futsalových celků, druhým pak ekonomická náročnost takové akce.

Cílem v této oblasti je v první fázi vytvořit divizní soutěže (po vzoru současné Divize „A“, sdružující kraje Středočeský, Ústecký a Liberecký), zároveň s tím však i nižší soutěže. V další fázi je pak možno vytvořit dvě skupiny po vzoru 2. ligy – skupinu „Západ“ a skupinu „Východ“, kdy by se v závěrečném turnaji nejlepší celky obou skupin utkaly o titul Mistra ČR. Až ve třetí fázi by bylo možno vytvořit celostátní soutěž v kategorii žen, rozhodně to však nebude dříve, než za 5 – 10 let.

Zainteresovat do této soutěž futsalové prvoligové kluby se členům SubKŽF jeví jako nemožné.

Naopak, z dosavadních jednání s kluby ženského fotbalu se jeví v budoucnosti jako reálná možnost uspořádat v zimní přestávce fotbalu futsalovou soutěž za účasti klubů ženského fotbalu. Zájem projevily z ligových klubů zatím Slávia Praha a Hradec Králové, některé týmy z nižších soutěží již futsalové soutěže dokonce hrají (Rakovník, Ml.Boleslav, Uragán Ústí n.L. v Divizi A, v krajských soutěžích Borovany, J.Hradec, Příbram, Jeseník, Ocmanice, dříve i Mnichovo Hradiště, Jablonec, Loko Brno).

 

 

Úkol:

-          průběžně projednávat možnost zapojení fotbalových celků do dlouhodobé futsalové soutěže žen.

Zodpovídá: Herzog.                                                                      Termín: průběžně.

 

 

Účastníci jednání se shodli na podnětu pro KF FAČR ve věci zákazu používání názvu Amatérské mistrovství ČR ve futsalu, jak ho používá pořadatel turnaje OVB Cup, navíc pořádaného ve spolupráci s KF FAČR.

 

 

 

Zapsal: Pavel Nepil, místopředseda SubKŽF KF FAČR

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skPuma ČESKÉ DRÁHY NONAC
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate