Osmnáctka nestačila na Řecko, i přes rychlé vedení prohrála 1:2

V závěrečném utkání základní skupiny C Memoriálu Valerije Granatkina hráčů do 18 let v ruském Petrohradu se český výběr utkal s Řeckem o druhé místo ve skupině. Ani jeden z týmů už nemohl v tabulce předskočit suverénní Japonsko, které i ve třetím utkání vyhrálo 4:1 s Azerbajdžánem, rozhodovalo se tak o tom, kdo bude dále hrát utkání nejlépe o konečné páté místo v turnaji.

I přes rychlé vedení, kdy v 5. minutě poslal český výběr do vedení Toml, se nepodařilo výsledek udržet a řecký tým utkání dvěma brankami dokázal otočit. Český tým tak skončil ve skupině na třetím místě a čeká ho utkání ve skupině o konečné 9. - 12. místo.

Česká Republika "18" - Řecko "18" 1:2 (1:1)

Góly: 5. Toml

Sestava ČR: Nemrava - Šural, Toml, Honiš, Kodeš (46. Helešic) - Danis (40. Szotkowski), Kulhánek, Takács, Zorvan (80. Kodr) - Suchan (57. Schick), Mlčák (69. Šíša). Trenér: Miroslav Soukup.

Hodnocení trenéra Miroslava Soukupa

"Dnes to bylo utkání o druhé místo ve skupině a nám v něm stačila remíza. K vidění byly dva rozdílné poločasy, my měli dobrý vstup do utkání, podařilo se nám dát rychlý gól ze standardní situace, přicházely i další šance, především přes přes aktivního Danise, ze kterých jsme měli dvě možnosti skórovat okolo 35. Minuty. Při jedné z těchto šancí Danis těsně minul branku, při čem si bohužel nešťastně zranil kotník a turnaj pro něj tímto skončil. Naopak vzápětí přišla povedená akce Řecka, kdy jejich hráč prostřelil Nemravu a srovnal na 1:1. Ke konci poločasu se ještě z dobré pozice pokusil zakončit Suchan obstřelem, ale ani tato šance neskončila brankou.

Druhý poločas jsme se snažili kombinovat, ale už nám trochu docházeli síly a Řekové, kteří tady působí velmi silovým dojmem, se dobře pohybovali, získávali více ze hry a měli více míč na kopačkách. Přesto jsme chtěli dát druhu branku a okolo 65. minuty dorážel po standardní situaci Zorvan, ale trefil pouze břevno. Naproti tomu řecká standardní situace našla hlavu řeckého hráče a ten dal druhý gól svého týmu. Snažili jsme se ještě utkání minimálně zremizovat, hra už se ale kouskovala střídáním a neměla rytmus a naše náznaky šancí už gólem neskončily. Jsme tak ve skupině třetí a nyní sledujeme naše možné soupeře v utkání o 9. – 12. místo, které nás čeká již zítra a musíme se na něj tedy ve velmi krátkém časovém úseku kvalitně připravit. Na marodku nám přibyl zmiňovaný Danis, Rys dnes na utkání nebyl kvůli viróze a šetřit jsme museli i Schicka, který měl zdravotní problémy z minulého utkání."

Petrohrad - Turecko 1:3

V utkání o 9. - 12. místo se český vyběr utká s Ukrajinou a tomuto týmu tak bude mít šanci oplatit porážku na pokutové kopy ve finále Memoriálu Václava Ježka v srpnu minulého roku. Utkání se odehraje ve čtvrtek v 19:00 (16:00 SEČ), druhou dvojici této skupiny pak tvoří týmy Finska a Estonska.