Reprezentace

reklama

Miroslav Soukup: V Petrohradu jsme určitě měli na lepší umístění

Reprezentační výběr do 18 let se dnes vrátil z ruské metropole Petrohradu, kde se v uplynulých dnech zúčastnil tradičního Memoriálu Valerije Granatkina. Díky prohře ve skupině se suverénním Japonskem, které vyhrálo všechna svá utkání na turnaji, a nepovedenému utkání s Řeckem mohli čeští mladící bojovat maximálně o deváté místo, které nakonec po dvou závěrečných výhrách s Ukrajinou a Estonskem získali.

Na otázky o tomto výborně zorganizovaném turnaji odpovídal trenér Miroslav Soukup.

Jak jste celkově spokojený s vystoupením vašeho týmu na turnaji?
"Naše skupina byla těžká, měli jsme v ní i celkového vítěze turnaje Japonsko, Řekové nakonec hráli o páté místo, Azerbajdžán vyhrál skupinu týmů, které byly v základních skupinách čtvrté. Ale my jsme bohužel hlavně zaváhali v utkání s Řeckem, kdy jsme měli jasně vyhrát a naše konečné umístění mohlo být daleko lepší. Myslím, že kvalitou jsme určitě patřili mezi osm nejlepších týmů a jako odpovídající umístění bych viděl okolo pátého místa. Mrzí mě absence některých hráčů, kteří nemohli na turnaj vůbec odletět, dva museli dokonce odletět přímo z dějiště turnaje a museli jsme narychlo povolávat další hráče."

Určitě si z turnaje odvážíte i nějaká pozitiva?
"Pozitiva jsou ta, že někteří hráči potvrdili slušnou formu z Turecka, vzali jsme opět i nové hráče a ti nám ukázali, že si svou nominaci zasloužili. Jmenovat mohu Laco Takácse, ten jednoznačně ukázal, že s ním můžeme dále počítat."

A naopak kde vidíte hlavní příčiny toho, že celkové umístění nebylo lepší?
"U některých hráčů jsem byl zklamán z jejich aktuálního stavu, dle mého nepřijeli na turnaj dobře připraveni po vánočních svátcích, což bylo vidět například v prvním utkání s Japonskem, které působilo daleko lépe a připraveněji. Další věc je bohužel opět naše finální fáze. Je škoda, že aktivní hru od obrany až po útok jsme si kazili právě finální fází. Kromě Patrika Schicka se ofenzivní hráči neprosadili tak, jak bych si představoval."

Vidíte termín turnaje, který začíná ihned po novém roce, jako vhodný?
"Shodli jsme se zde s trenéry ostatních týmů, že termín turnaje není úplně ideální, ale rozhodně se na toto nechceme vymlouvat, protože je to pro všechny stejné a je na jednotlivých hráčích, jak přijedou ihned po novém roce připraveni. Je to hodně i o osobní zodpovědnosti, kterou by měl každý hráč na této úrovni mít."

Jaká byla organizace celého turnaje, na kterém startovalo hned 16 týmů?
"Kdybych hodnotil celý turnaj, tak organizátorům patří pochvala, našli jsme zde skvělé herní zázemí, krásnou halu s kvalitní umělou trávou, po utkáních byly týmům k dispozici velmi podrobné statistiky z utkání, mohli jsme se zde potkat s kvalitními soupeři, takže v tomto směru mnoho pozitiv. Sehráli jsme i utkání s týmy, které nás budou čekat v kvalifikacích, například s Ukrajinou, vidět jsme mohli Rusko."

Stihli jste s hráči ve volném čase vidět i něco z krás ruské metropole Petrohradu?
"Po posledním utkání s Estonskem jsme měli den volna, tak jsme si s hráči prohlédli toto krásné město, viděli jsme například Ledový palác i Auroru. Také jsme měli možnost vidět finálová utkání turnaje."

Jaký bude další program týmu?
"Po návratu chci především, aby hráči kvalitně pracovali v klubech přes leden a únor, byli se svými týmy a dobře se připravili na další měsíce. Na začátku března absolvujeme kemp v Otrokovicích, kde bychom sehráli utkání s dorosteneckými týmy nejvyšší celostátní soutěže, na konci března pak sehrajeme dvojutkání se Severním Irskem. Poté je na programu tradiční Slovakia Cup a v červnu jsou na programu dvě utkání s Černou Horou."


Připravil Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate