Futsal

reklama

Plzeňské týmy ovládly kvalifikaci Zimní ligy


Ve sportovním středisku S-Centrum v Benešově se uskutečnila kvalifikace Zimní ligy v plážovém fotbale. Desítka týmů se zde střetla o čtyři postupová místa do celostátního finále, které se 1. února odehraje v Praze. Z kvalifikační skupiny A do další fáze soutěže postoupily celky Plzeň Team a Braník BS, ze skupiny B pak Allianz Plzeň a slovenský mistr Artful Bratislava. Složení finálového turnaje doplní dvojice předkvalifikovaných týmů - BS Bohemians 1905 (mistr ČR) a Beach Polabí Přerov nad Labem (obhájce prvenství v Zimní lize).
Z prvenství ve skupině A se radoval favorizovaný Plzeň Team, který jako jediný tým neztratil v kvalifikaci ani jeden bod. Dvojnásobný vítěz Zimní ligy z let 2011 a 2012 přehrál své soupeře zejména díky získaným mnohaletým zkušenostem a předvedl efektivitu v zakončení. "Dařilo se zejména trojici Jakub Vavrač (8 branek), Tomáš Peteřík (8) a Karel Fűrbacher (7)" prozradil Jan Dámec, předseda plážového fotbalu.

V jednotlivých duelech Plzni nejvíce zatopily celky Braník BS a FC Korela, které si to ve vzájemném duelu rozdaly o druhé místo. Ve vyrovnaném zápase, v němž se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, se z vítězství radoval pražský Braník. Postup nad západočeským soupeřem z Křimic si zajistil až v závěrečné třetině. Hrdinou duelu se stal Tomáš Hlaváček, který za stavu 4:4 vstřelil rozhodující gól, to běžela 19. minuta. Vítězství ještě o tři minuty později pečetil reprezentační obránce Tomáš Robb.

"Blízko postupu byl i mladý tým z Jirkova, ale zástupce Ústeckého kraje nezvládal koncovky klíčových zápasů. S Korelou jej ztratil v poslední minutě, s Braníkem pak gólem z 18. minuty" dodal k postupové matematice Dámec.

I druhou skupinu ovládl zástupce Plzně. Allianz Plzeň prohrál pouze s Artfulem Bratislava, mistrem Slovenska, kterému podlehl až v penaltovém rozstřelu. Allianz táhl dobře hrající futsalista plzeňského klubu Indoss Plzeň Václav Koc, který zaujal i vedení reprezentačního týmu mužů. "Podal pěkný výkon, hrál s přehledem a na míči byl skvělý. Dařilo se mu i v zakončení. Zdařile mu sekundoval Vladimír Žák, který se stal s osmi góly nejlepším střelcem odpolední skupiny. Nominaci budeme zvažovat" vyjádřil se k výkonu Koce Jan Dámec.

První místo zajistilp Plzni zaváhání Bratislavy ve vzájemném zápase dvou zahraničních týmů, když Bratislava prohrála s polským týmem UKS Milenium Gliwice brankou z poslední minuty zápasu, kterou vstřelil Mateusz Kikliasz. "Polský tým své soupeře na turnaji přehrával a potvrdil očekávanou kvalitu, ale jeho postupové šance vyhořely na neproměňování šancí" uvedl Dámec. Symbolem zmaru byl zápas UKS proti Kenya Teamu, v němž Poláci zahodili dokonce čtyři penalty.

"Pražský tým Kenya, nováček v prostředí plážového fotbalu, byl nejpříjemnějším překvapením soutěže. V průběhu celé soutěže fascinoval všechny přítomné svým jejich brankář Dan Pecho, který předváděl jeden bravurní zákrok za druhým. Zejména hráče UKS bude jeho počínání ještě dlouho budit ze sna" dodal Dámec. Své úspěšné tažení soutěží potvrdil Kenya Team závěrečným duelem proti plzeňským Moe´s, které porazil na penalty.

Složení skupin
Plzeň Team (Plzeňský kraj)
FC Korela (Plzeňský kraj)
FK Zlíchov 1914 (Praha)
FK Jirkov 2000 (Ústecký kraj)
Braník BS (Praha)

Skupina B od 15:00-20:45
Artful Bratislava (mistr Slovenska)
Allianz Plzeň (Plzeňský kraj)
Kenya Team (Praha)
UKS Milenium Gliwice (Polsko)
Moe´s (Plzeňský kraj)

Kompletní výsledky skupiny A:
FC Korela - FK Zlíchov 1914 8:4, Plzeň Team - Braník BS 3:1, FC Korela - FK Jirkov 2000 4:3, Plzeň Team - FK Zlíchov 1914 13:1, Braník BS - FK Jirkov 2000 2:1, Plzeň Team - FC Korela 5:3, FK Jirkov 2000 - FK Zlíchov 1914 3:2, FC Korela - Braník BS 4:6, FK Jirkov 2000 - Plzeň Team 2:8, FK Zlíchov 1914 - Braník BS 1:2

Kompletní výsledky skupiny B:
Allianz Plzeň - Moe's 8:3, UKS Milenium Gliwice - Kenya Team 0:2, Artful Bratislava - Allianz Plzeň 3:3 (penalty 1:0), Moe´s - UKS Gliwice 0:6, Artful Bratislava - Kenya Team 4:2, Allianz Plzeň - UKS Milenium Gliwice 3:1, Artful Bratislava - Moe´s 4:1, Kenya Team - Allianz Plzeň 1:3, Artful Bratislava - UKS Milenium Gliwice 1:2, Moe´s - Kenya Team 3:3 (penalty 0:1)

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate