Reprezentační sedmnáctka napodruhé v Severním Irsku remizovala

Ve druhém přípravném utkání na půdě Severního Irska skórovali čeští mladíci pouze jednou zásluhou Klímy a utkání tak skončilo remízou 1:1. Z ostrovů tak svěřenci Aleše Čvančary odjíždějí s bilancí jedné výhry a jedné remízy při skóre 3:2.

Severní Irsko "17" - Česká Republika "17" 1:1 (1:1)

Góly: 66. Klíma
Sestava ČR: Stejskal - Brak, Boček, Štepánek, Čmelík - Twardek (75. Badocha), Trubač, Bílek (48. Januška), Kadlec - Černý, Klíma. Trenér: Aleš Čvančara.

Hodnocení trenéra Aleše Čvančary

"Do dnešního zápasu jsme nechali raději odpočívat Mihálika, který si stěžoval na bolest ve svalu a ráno se s vysokými horečkami probudil Kaliský. Od začátku utkání jsme to byli my, kdo dominoval. Vyhrávali jsme osobní souboje, dařila se kombinace a vytvořili jsme si tři výborné příležitosti ke vstřelení branky. V 9. minutě Štěpánek hlavou po centru ze strany netrefil bránu, ve 13. minutě Bílek po zpětné přihrávce přestřelil z penalty branku a ve 33. minutě přešel Černý tři hráče a na dlouhou nohu těsně minul tyč. I ve druhém poločase jsme měli více ze hry, ale v 63. minutě po stříleném centru ze strany na přední tyč vstřelil pěknou branku soupeř a vedl 1:0. Nám se hned za tři minuty podařilo vyrovnat Klímou a navíc mohli Trubač nebo Kadlec strhnout vítězství na konci zápasu na naši stranu. Hrál se zápas ve vysokém tempu, plný osobních soubojů a agresivity, na což doplatil zraněním Bílek. Tyto dva zápasy splnily přesně to, co jsem očekával a navíc se v dobrém světle ukázali i všichni tři nováčci v sestavě."