Futsal

Žižkov se postaral o senzaci, Koller vstřelil dva góly

Velké překvapení přinesl úvodní hrací den. Poněkud nečekaně si Žižkov připsal skalp polského mistra Grembach Lódž, kterého porazil 5:4. K výhře pomohly Žižkovu posily z Anglie. Aaron Clarke se dokonce dvakrát zapsal do listiny střelců a jeho druhý gól z předposlední minuty byl i gólem vítězným. Na hře Grembachu se podepsalo, že se v prvním zápase musel obejít bez několika opor (Wydmuszek, Baran, Ziober), i tak se jeho porážka s Žižkovem nečekala.

Úspěšně vstoupili do turnaje i plážoví klokani. A velkou zásluhu na tom měl Jan Koller. Hráči Bohemians se v průběhu úvodní třetiny ujali 2:0 a mohlo být i lépe, ale právě Koller v 7. minutě neproměnil pokutový kop. Slovenský mistr Artful Bratislava tak dostal šanci se vrátit do zápasu, což využil a na začátku závěrečné části srovnal po brance Bureše na 2:2. O pár sekund později však udeřil Koller a vrátil klokanům vedení, které pražský tým dokázal již udržet a připsal si do tabulky skupiny A první body.

Poslední český zástupce naopak do turnaje vstoupil špatně. Po prohře 0:5 se pražské Ladronce výrazně ztížila cesta za ziskem medailového umístění. Jejím přemožitelem v úvodním duelu se stal německý vicemistr Düsseldorf, kterému k tříbodovému zisku výrazně pomohla i dvojice švýcarských krajánků. Strasser i Steinemann se na výhře podíleli jedním gólem.

V posledním duelu se střetly týmy Grasshopers Zürich a Silesia BS. Obhájce druhého místa z loňského ročníku a švýcarský vicemistr o svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, během níž dokázal polskému týmu nastřílet v rychlém sledu pět branek. Mladý polský celek sice předvedl statečný výkon, ale favorizovanému soupeři podlehl 2:5, když jeho dva góly orámovaly střelecké statistiky zápasu.

Výsledky (hráno na 3 x 8 minut):
BS Bohemians 1905 - Artful Bratislava 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 3. Mandík, 5. Koller, 17. Koller - 9. Bagin, 17. Bureš.
Sestavy: Bohemians: Petr Víšek - Martin Chalupa, Michal Mareček, Petr Mandík, Josef Vladyka, Martin Jarouš, Jan Koller, Pavel Stejskal, Martin Říha.
Bratislava: Marián Dvoran, Miroslav Kaňuk - Tomáš Bagin, Marián Drahoš, Milan Orel, Tomáš Obert, Michal Božík, Pavol Bureš, Robert Hustý, Tomáš Kikuš, Michal Kanyai.

Grasshopers Zürich - Silesia BS 5:2 (0:1, 5:0, 0:1)
Branky: 9. Weber, 10. Reinger, 11. Salpeter, 12. Salpeter, 15. Stankovic - 1. D. Gołębiowski, 19. K. Gołębiowski.
Sestavy: GC: Diego Moretto - John Osso, Rico Keller, Mitchel Day, Adrien Salpeter, Michael Furlan, Sascha Weirauch, Tobias Weber, Michael Wootli, Dejan Stankovic, Sandro Denz.
Silesia: Sebastian Chojnacki, Patryk Nowak - Marek Gajda, Dawid Burzawa, Marcin Sklorz, Dariusz Gołębiowski, Karol Gołębiowski, Michał Terefenko, Sebastian Stankiewicz

Grembach Łódź - FK Viktoria Žižkov 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Branky: 3. Saganowski, 14. Golański, 15. Taraszkowski, 21. Saganowski - 4. Dali, 5. (pen.) Dali, 16. Clarke, 17. Lukič, 23. Clarke
Sestavy: Lódž: Dariusz Słowiński, Maciej Marciniak - Piotr Golański, Marek Widzicki, Maciej Stajewski, Patryk Taraszkowski, Tomasz Musik, Rafał Mordon, Bartłomiej Krysiak, Bogusław Saganowski.
Žižkov: Pavel Crha - Terry Bowes, Aaron Clarke, Matěj Lukič, Mark Corbett, Tomáš Karel, Martin Sus, Helmi Dali, Tomáš Lukič

BS Ladronka Praha - Beach Royals Düsseldorf 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky: 1. Lovchev, 4. Romrig, 11. Strasser, 12. Petry, 21. Steinemann
Sestavy: Ladronka: Tomáš Židlický - Tomáš Bárol, Václav Spal, Jakub Slunéčko, Tomáš Huráb, František Sklenář, Martin Dlouhý, Jiří Doležal, Lukáš Kubišta
Düsseldorf: Dennis Storm - Peer Petry, Anton Kniller, Georgi Lovchev, Marcos Dos Santos, Sebastian Pannek, Patrick Edenhofner, Florian Strasser, Tobias Steinemann, Oliver Romrig