Reprezentace

reklama

Joma Cup 2014 ovládlo Benago. Kosovský mistr skončil druhý

Kosovské finále. Tak by se dalo nazvat vyvrcholení víkendového Joma Cupu v ostravské hale Dubina. A proč? Trenér pražského Benaga pochází z Kosova a ve finále se svými svěřenci dokázal porazit mistra své země Feniks Drenas 3:0.

Oba finalisté si v sobotu zajistili přímý postup do semifinále, když vyhráli své základní skupiny. Benago pak v neděli vyzvalo českou jednadvacítku, která podávala zlepšené výkony. Reprezentanti dlouho vedli 1:0, ale v power play srovnal Capeta na 1:1 a osm vteřin před koncem zápasu rozhodl Rodek. Kosovský Feniks se střetl s domácím Výběrem Ostravska a zvítězil hladce 2:0, i když v úvodu přečkal velké šance domácích.

V souboji o třetí místo už Ostravě, která hrála druhý zápas po sobě, došly síly. Česká jednadvacítka zvítězila hladce 4:0. Finálový duel měl také jednoznačný průběh a Benago si zajistilo triumf vítězstvím 3:0.

„S turnajem jsem spokojený. Organizaci jsme zvládli bez větších problémů. Našli jsme spousty malých chybiček, které však hráči neviděli. Alespoň víme, na čem musíme do příště zapracovat,“ říkal hlavní organizátor turnaje Pavel Czene. Příští ročník bude opět v Ostravě. „A bude ještě o stupínek lepší. Skoro všechny týmy nám už účast potvrdily,“ sliboval Czene.

Finálové složení bylo nakonec podle Czeneho adekvátní: „Benago bylo pasováno do role favorita. O kvalitách hráčů Kosova jsme nic nevěděli. Čekal jsem spíše finále Benago proti české jednadvacítce, ale po zhlédnutí sobotních zápasů musím uznat, že si kosovský tým finále zasloužil.“

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Spend Brahimi z Feniksu. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Ondřej Vahala a trofej pro nejlepšího střelce Marcel Rodek. Oba hráči Benaga.

 

Simitči si finále proti svým nepřál

Vítězný celek hrál na turnaji v oslabené sestavě. „Turnaj nás stál hodně sil,“ přiznal po jeho skončení trenér Benaga Beni Simitči a pokračoval v hodnocení: „Měli jsme pouze tři hráče na střídání, z nichž dva byli úplní nováčkové. Jak Dvořák, tak mladý Sasák se však osvědčili. Patří do kádru Benaga.“ Simitči prý „kosovské“ finále nechtěl. „Na finále jsem si Feniks nepřál, protože to je takový můj druhý klub. Už několik týdnů s nimi trénují a přál jsem si, aby jeden z nás vypadl v semifinále. Osud to tak nechtěl. Kvalitou si Benago a Feniks finále zasloužily. Pak se však ukázalo, že jsme takticky vyspělejší,“ říkal kouč vítězů.

A jak Simitči hodnotí celkovou úroveň turnaje? „Do finálového zápasu jsme se docela trápili. Nevím, jestli to bylo úrovní nebo námi. Finále jsme už zvládli takticky v pohodě. Úroveň turnaje se zvedá. Ani Feniks neudělal špatný dojem. Českou jednadvacítku porazili pět jedna,“ připomněl trenér Benaga.

 

JOMA CUP 2014

Sobotní výsledky základních skupin

ČR U-19 - Benago Praha 3:6

ČR U-21 - Feniks Drenas 1:5

Slovensko U-21 - ČR U-19 0:0

Výběr Ostravska - ČR U-21 2:2

Benago Praha - Slovensko U-21 1:1

Feniks Drenas - Výběr Ostravska 4:0

 

SKUPINA A

1. Benago, 2. Slovensko U-21, 3. ČR U-19

SKUPINA B

1. Feniks, 2. ČR U-21, 3. Výběr Ostravska

 

Nedělní výsledky play off

A3 – B2: ČR U-19 - ČR U-21 0:5

B3 – A2: Výběr Ostravska - Slovensko U-21 2:1

Zápas o 5. místo: ČR U-19 - Slovensko U-21 1:4

Semifinále 1: FC Benago Praha - ČR U-21 2:1

Semifinále 2: Feniks Drenas - Výběr Ostravska 2:0

Zápas o 3. místo: ČR U-21 - Výběr Ostravska 4:0

Finále: FC Benago Praha - Feniks Drenas 3:0

 

KONEČNÉ POŘADÍ

1. FC Benago Praha

2. Feniks Drenas

3. Česká rep. U-21

4. Výběr Ostravska

5. Slovensko U-21

6. Česká rep. U-19

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skPuma ČESKÉ DRÁHY NONAC
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate