Devatenáctka v Srbsku prohrála o čtyři branky

Reprezentace do 19 let v Srbsku neodehrála povedené utkání. Už v prvním poločase se domácí tým dostal do tříbrankového vedení i díky dvěma proměněným pokutovým kopům, ve druhé části hry pak potvrdili domácí hráči svou výhru čtvrtým gólem z rychlého protiútoku.

První i druhá branka do sítě českého týmu padla z pokutového kopu, třetí branku přidali srbští hráči těsně před poločasem povedenou střelou z dvaceti metrů a konečnou podobu dali domácí brankou po rychlém protiútoku zakončeném kličkou brankáři a střelou do prázdné branky.

Srbsko "19" - Česká republika "19" 4:0 (3:0)

Góly:
Sestava ČR: Krásný - Simič, Souček (46. Pajer), Bederka, Funda - Prosek (46. Sodoma), Čavoš (58. Kalvach) - Záviška, Buchvaldek (74. Hodač), Matoušek - Chorý (61. Nečas). Trenér: Pavel Hoftych.

Hodnocení trenéra Pavla Hoftycha

"Do utkání jsme vstoupili špatně, byli jsme všude pozdě, prohrávali jsme osobní souboje a soupeř nás přehrával velmi rychlou a jednoduchou kombinací. První dvě branky jsme inkasovali z pokutových kopů po zbytečných faulech našich bránících hráčů. Obě situace se daly ustát a k faulům dojít nemuselo. Třetí branku vstřelil soupeř za pomoci silného větru ze třiceti metrů střelou přímo do šibenice. My jsme byli nebezpeční pouze občasnými výpady vedenými přes Závišku a Buchvaldka, který byl také faulován v pokutovém území, ale penaltu sudí nezapískal. Do druhého poločasu jsme už nastoupili s vědomím síly soupeře, působili jsme kompaktněji a i hra dopředu se zlepšila. Hráli jsme více dopředu, ale přesto nás soupeř do žádné větší šance nepustil a sám přidal po rychlém brejku a chybě stoperské dvojice další branku. Celkově nás mužstvo Srbska, kde v základu hrálo šest hráčů pravidelně nastupujících v nejvyšší srbské soutěži, přehrálo ve všech činnostech a zaslouženě zvítězilo. Až příliš se projevila absence hned několika důležitých hráčů, jako jsou Mašek, Holzer, Matějů a další. Nyní máme dva dny na to, abychom v tomto složení ukázali, zda a jak jsme schopni se proti stejnému soupeři poučit a zlepšit."

Druhé utkání odehraje český výběr s domácím Srbskem ve čtvrtek 6.3.2014 od 15:00 na stadionu Stara Pazova.