Reprezentace do 21 let: Lvíčata prohrála s Nory

Ve stínu televizní věže, ale i zájmu veřejnosti, která natěšně čekala na zápas seniorské reprezentace, hráli v Praze na Žižkově reprezentanti Česka do 21 let s reprezentací Norska do 23 let a po vyrovnaném průběhu rozhodl poslední protiútok hostů, kteří vyhráli 2:1. Zápas spadá do mezinárodní soutěže International Challenge Trophy, ve které na české hráče ještě čekají Ukrajina a Itálie.

Lvíčata začala proti zkušenějšímu soupeři, v jehož zakladní sestavě byli čtyři hráči se starty v seniorské reprezentaci - Pedersen má šest, Berget čtyři, Singh tři a Skjelvik dva - ofenzívně a už ve třetí minutě nastřelil Houska z přímého kopu z osmnácti metrů tyč. Po pěkné kombinaci zakončil Přikryl střelou po zemi těsně vedle v desáté minutě. Svižnou čtvrthodinku pak zakončil další ranou vedle Masopust.

Velkou práci měl ve 22.minutě norský brankář s pohotovou střelou Krmenčíka a poradil si i před dobíhajícím Stratilem. Další ohrožení branky hostů přišlo až ve 42. minutě, ale stálo za to. Přímý kop technicky zatočil do branky Matěj Hanousek a Češi vedli. V první polovině úvodního dějství dotahovali domácí ofenzívu do zakončení, pak se hra vyrovnala, ale gól byl odpovídajícím vyjádřením poměru sil.

První příležitost druhé části měli hosté v 51. minutě a kapitán Jo Inge Berget z Cardiff City, který už oblekl dres seniorské reprezentace čtyřikrát, vyrovanal na 1:1. Byla to první střela na českou branku v utkání! To už byli v obraně dva noví hráči, Holeš a Baránek. V 55. odpověděl na druhě straně Přikryl, ale brankář jeho střelu s námahou vyrazil na roh. V 61. minutě naopak těsně vedle střílel Keita z hranice pokutového území.

Hra ve druhém poločase zjevné utrpěla castým a masivním střídáním a tempo se vytrácelo. Rozhodl brejk hostů v poslední minutě a opět Berget potvrdil, že ne nadarmo působí v Premier League, chladnokrevně si poradil a poslal míč k tyči.

Česká republika "21" . Norsko "23" 1:2 (1:0)

Góly ČR: 6. 42. Hanousek - 51. a 90. Berget.
Rozhodčí: Visser - Ponsar, Bequet (všichni Belgie).
Diváků: 400.
Hrálo se v Praze na Žižkově.
ČR: Koubek - Kadeřábek (46. Holeš), Brabec (46. Baránek), Kalas, Hanousek (63. Hybš) - Petrák - Masopust (63. Zahradníček), Houska, Přikryl (63. Zmrhal) - Krmenčík, Stratil (82. Plšek). Trenér: Jakub Dovalil.
Norsko: Østbø (46. Cramer) - Nouri, Nation, Wangberg (71. Solli), Skjelvik (65. Jonassen) - Larsen, Nielsen, Singh - Berget, Pedersen (64. Børven, 81. Barmen), Keita. Trenér: Knut Tørum.

Hodnocení trenéra Jakuba Dovalila

"S úvodem mohu být spokojen, v první půli jsme si vytvořili o dobré situace, ale gól jsme dali až ze standardní situace. Pak jsme dost výrazně prostřídali, protože je pro nás důležité vidět co nejvíce hráčů. A na hře to bylo znát, projevila se fyziká převaha soupeře, jeho zkušnosti. Dvě branky dal Berget. Oba byly podobné, špatně jsme si tam přebírali hráče a soupeř prošel středem obrany. Ale bylo to poučné srovnání."