Ani ve druhém utkání v Srbsku se reprezentaci do 19 let nedařilo

Odvetné utkání na půdě domácího Srbska se reprezentaci do 19 let také nepovedlo, po vysoké prohře v prvním utkání svěřenci Pavla Hoftycha prohráli i druhé utkání 2:0, když v každém poločase obdrželi po jedné brance.

Srbsko "19" - Česká republika "19" 2:0 (1:0)

Góly:
Sestava ČR: Neuer - Prosek, Bederka (80. Souček), Pajer, Funda - Kalvach (59. Čavoš), Matoušek - Záviška, Buchvaldek (67. Nečas), Hodač (67. Chorý) - Sodoma. Trenér: Pavel Hoftych.

Hodnocení trenéra Pavla Hoftycha

"Prohráli jsme i druhé utkání, ale obraz hry byl tentokrát jiný a odehráli jsme určitě povedenější zápas, než byl ten úvodní. Zejména v prvním poločase jsme byli velmi nepříjemní v napadání, působili jsme kompaktním dojmem a po zisku míče jsme dokázali být nebezpeční pro soupeřovu branku. Bohužel jsme naše šance nedokázali proměnit, na rozdíl od soupeře, který prakticky jedinou chybu naší defenzivy potrestal. Přesto byl dnešní první poločas naším nejlepším odehraným zde v Srbsku a snesl přísnější měřítka.

Ve druhém poločase už nás soupeř nepouštěl do výraznější kombinace, velmi dobře nás napadal a díky výborným technickým dovednostem byl neustálým nebezpečím pro naší defenzivu. Z jedné brejkové situace nakonec také zvýšil svoje vedení. Přesto se naše mužstvo snažilo až do konce o korekci nepříznivého stavu, ale ani velká šance Chorého nebyla proměněna a vstřelené branky jsme se nedočkali.

Celkově byla tato dvě utkání proti velmi kvalitnímu soupeři pro naše mužstvo výbornou konfrontací. Ukázala nám rezervy, jak v týmové, tak v individuální činnosti, ve kterých se musíme v příštích zápasech výrazně zlepšit. Vzhledem k několika absencím v našem mužstvu, kdy chyběly tradiční opory Mašek, Kadavý, Staněk, Matějů, Vichta a Holzer, jsme mohli v akci vidět i hráče, kteří se akcí pravidelně nezúčastňují, což bylo určitě jedno z pozitiv těchto dvou utkání."