Hlavní menu


reklama

Reprezentace přivítá v zářijové přípravě USA, za rok jede na Slovensko

Reprezentační tým už zná své soupeře pro přípravné zápasy, které se uskuteční letos 3. září a 31. března v příštím roce. A fanoušci se v obou případech mohou těšit na protivníky zvučných jmen.


V září nejprve přijede do Prahy tým USA, účastník letošního mistrovství světa vedený věhlasným koučem Jürgenem Klinsmannem. Příští rok v březnu svěřence kouče Pavla Vrby zase čeká další prestižní test a „derby“ na hřišti Slovenska.

„Spojené státy pravidelně postupují ze severoamerické kvalifikační zóny na mistrovství světa. Pro fotbal se tam za posledních dvacet let udělalo možná víc než v celé Evropě. Je to mužstvo zajímavé i pro naše fanoušky, kteří uvidí, kam kráčí americký fotbal. A pro nás to také bude zajímavá konfrontace. Prověří nás ofenzivní soupeř, který chce hrát dopředu. Očekáváme od nich možná trochu podobný styl, jakým hraje náš další soupeř Nizozemsko. I proto pro zářijový termín přípravy padla naše volba na Spojené státy,“ řekl Vrba.

Duel s USA bude pro Čechy právě generálkou na start kvalifikace ME proti Nizozemsku, který je na programu 9. září. Oba zápasy se s největší pravděpodobností uskuteční na některém z pražských stadionů na Letné, či v Edenu. „Chtěli jsme atraktivního soupeře i kvůli následujícímu kvalifikačnímu utkání s Nizozemskem. Věříme, že tým USA osloví i naše fanoušky a přijde slušná návštěva,“ uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Samostatná česká reprezentace se s USA v samostatné historii poměří potřetí: v roce 2006 národní tým v úvodním utkání základní skupiny na MS v Německu zvítězil suverénně 3:0, v květnu 2010 v přípravném zápase v Hartfordu Češi zvítězili 4:2.

Velký náboj bude mít i zápas na Slovensku, jehož výběr v listopadu 2012 v přípravě v Olomouci prohrál vysoko 0:3. „Přípravné utkání jsme tedy nyní Slovensku v rámci reciprocity dlužili,“ vysvětlil Řepka, proč při výběru soupeře pro březnový termín přípravného utkání padla volba právě na bývalé federální partnery. České mužstvo se zatím se Slovenskem utkalo devětkrát s bilancí pěti výher, dvou remíz a dvou porážek. Zatím není určeno město, které bude 31. března příštího roku duel hostit.

Slovenský fotbalový svaz zatím místo konání přípravného utkání s českým výběrem neurčil.

Pro kouče Vrbu, který ve slovenské lize v minulosti vedl Púchov a Žilinu, s níž dokonce oslavil i mistrovský titul, bude zápas zvlášť prestižní. „Těším se na to a věřím, že utkání zvládneme dobře,“ dodal Vrba.

Vrbův tým tak má po doplnění přípravných zápasů s USA a Slovenskem už kompletní termínovou listinu až do závěru kvalifikace ME na podzim roku 2015.

Přehled zápasů české reprezentace v letech 2014 a 2015

5. března (2014): ČR – Norsko 2:2 (příprava)
21. května (2014): Finsko - ČR (příprava)
3. června (2014): ČR – Rakousko (příprava)
3. září (2014): ČR – USA (příprava)
9. září (2014): ČR – Nizozemsko (kvalifikace ME)
10. října (2014): Turecko – ČR (kvalifikace ME)
13. října (2014): Kazachstán – ČR (kvalifikace ME)
16. listopadu (2014): ČR – Island (kvalifikace ME)
28. března (2015): ČR – Lotyšsko (kvalifikace ME)
31. března (2015): Slovensko – ČR (příprava)
12. června (2015): Island – ČR (kvalifikace ME)
3. září (2015): ČR – Kazachstán (kvalifikace ME)
6. září (2015): Lotyšsko – ČR (kvalifikace ME)
10. října (2015): ČR – Turecko (kvalifikace ME)
13. října (2015): Nizozemsko – ČR (kvalifikace ME)

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
vstupenky
reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate