Reprezentace

reklama

Reprezentaci do 16 let čeká ostrý test na půdě Německa

Nejmladší reprezentační tým má před sebou po delší pauze velmi výživnou zkoušku kvality. V mezistátním dvojutkání se představí na půdě Německa, které tradičně patří k absolutní špičce v Evropě.

Na otázky nejen ohledně dvojutkání v Německu odpovídal trenér Václav Černý.

Po delší přestávce od mezistátních utkání se utkáte hned s TOP týmem Evropy. Vybírali jste tohoto těžkého soupeře záměrně?
Zápasy proti německým výběrům všech kategorií hrají české mládežnické reprezentace pravidelně. Jsme rádi za možnost konfrontace se silným protivníkem. Naše mužstvo sbírá mezinárodní zkušenosti a tato konfrontace nás ve všech směrech velmi dobře prověří.

Co od obou utkání očekáváte a s jakými záměry do nich nastoupíte?
Očekávám silného soupeře a naším záměrem bude jednoznačně s ním uspět. Od prvního srazu hráčům vštěpujeme způsob hry, kterým chceme hrát a nadcházející zápasy s Německem budou podle mého názoru dobrou prověrkou, jak daleko na naší cestě jsme.

Německo je známě velkým diváckým zájmem o fotbal, na mládežnické výběry chodí i několikatisícové návštěvy. Může to být pro kluky motivace navíc nebo nová zkušenost, která by jim mohla svazovat nohy?
Věřím, že to pro kluky bude skvělá motivace i zkušenost do budoucna. Když se jich ptáme, jaké zápasy by chtěli někdy hrát, tak všichni odpoví, že Ligu mistrů nebo za reprezentační A tým. Tam jsou mnohonásobně větší návštěvy, než nás čekají teď v Německu. I to, jak si hráč nebo mužstvo dokáže poradit s atmosférou velkého fotbalu ukazuje, jak mohou hráči uspět v budoucnu na nejvyšší úrovni.

S týmem jste absolvovali společné soustředění, jaká byla jeho náplň?
Náplní našeho únorového soustředění v Nymburce byl herní trénink a nácvik. Vyzkoušeli jsme další hráče a sehráli mezi sebou modelové utkání. Pro toto utkání měli hráči o velkou motivaci postaráno, protože je přijeli pozdravit a sledovat reprezentační trenér Pavel Vrba a manažer národního týmu Dušan Fitzel.

Měli od vás hráči přes delší zimní reprezentační přestávku naordinovány individuální tréninkové plány?
Povinnost pracovat na zdokonalování míčové techniky mají celoročně. Co se týká individuálního tréninku kondice, síly a flexibility, dostali hráči od kondičního trenéra týmu Jana Netschera vypracovaný soubor doporučených cviků a cvičení. Hráči, kteří v testech vykazovali nedostatky v některých parametrech, dostali typy cvičení k jejich odstranění.

Kolik hráčů jste již od začátku svého působení u týmu vyzkoušel? Získává už tento výběr určitou osu?
Naším výběrem prošlo zhruba 50 hráčů. Určitá osa už se rýsuje, ale jestli ano a jak kvalitní je, nám ukáže náš nejbližší program.

Jaký bude program týmu po tomto dvojutkání?
V polovině dubna hrajeme na turnaji Development UEFA v Srbsku. Našimi soupeři budou domácí, Bulharsko a náš soupeř v 1. fázi kvalifikace ME, Rumunsko. Poslední akcí jara by měl být turnaj na Ukrajině, ale tady je pořádání turnaje v současné chvíli velmi ohroženo, vzhledem ke složité situaci, která na Ukrajině panuje. Pokud by byl turnaj zrušen, připravujeme náhradní program.

Termíny utkání

25.3.2014 Německo - ČR, 12.00 (Taucha)

27.3.2014 Německo - ČR, 12.00 (Markranstadt)

Připravil: Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate