Reprezentace

reklama

Reprezentace do 17 let se na domácí půdě popere o mistrovství Evropy

Neděle 23. března byla dnem, kdy se mladí reprezentanti do 17 let setkalí před prozatímním vrcholem letošní sezóny. V tomto týdnu je totiž čekají tři utkání 2. fáze kvalifikace na mistrovství Evropy proti Anglii, Itálii a Albánii, která by je v případě úspěchu mohla posunout na závěrečný turnaj, který hostí Malta.

Na otázky o blížící se kvalifikaci odpovídal trenér Aleš Čvančara.

Od první fáze kvalifikace uteklo téměř půl roku, jakým vývojem a případně změnami tým prošel?
"Změny nastaly především u samotných hráčů, kteří přešli, ve většině případů, ze své kategorie U17 do kategorie U19. Vašek Černý navíc přestoupil do Ajaxu Amsterdam. To jsou změny pozitivní, protože ve vyšších kategoriích hrají pravidelně v základní sestavě, a to hovoří o jejich postavení v klubu a jejich vysoké výkonnosti. My jsme ještě na podzim sehráli dvě mezistátní přátelská utkání, kde dostali příležitost hráči širšího kádru a jejich výkony bohužel nebyly dobré. Toto ovlivnilo i další nominace na následující akce. V lednu a únoru jsme sehráli další dvě utkání v Severním Irsku a Walesu."

Zmiňovaná poslední přípravná utkání jste sehráli na ostrovech se Severním Irskem a Walesem, ve kterých jste jednou vyhráli, jednou prohráli a dvakrát remizovali. Co vám tato utkání ukázala směrem ke kvalifikaci?
"Tyto dva srazy sloužily k ověření mechanismů a automatismů v mužstvu. Zápasy nám ukázaly, kde nám to funguje a kde naopak máme problém. Ve všech zápasech dostali stejný časový prostor všichni hráči, abychom si vyzkoušeli různé varianty a součinnost hráčů na hřišti."

Při pohledu na skupinu je jasné, že váš čeká velmi těžká zkouška. Co víte o soupeřích z Anglie, Itálie a Albánie?
"Informací máme dost. Všechny jejich poslední zápasy máme k dispozici na DVD. Navíc s Itálií jsme hráli ještě v kategorii U16 ve Španělsku a s Albánií v kategorii U17 v červenci v Maďarsku, takže máme s těmito týmy i osobní zkušenosti. Jdeme na absolutní špičku. Anglii a Itálii řadím mezi top 5 týmů v Evropě ještě se Španělskem, Francií a Německem. Anglie už dávno není jen o stylu nakopávaných míčů. Tím, že do tamních klubových akademiích přišli trenéři z kontinentu, tak se postupně mění i její herní projev. Hrají velmi kombinačně a opírají se také o řadu silných osobností. Jejich výhodou je i fyzická vyspělost. Itálie to má podobné a tradičně sází na velkou disciplínu a taktickou vyzrálost, což kombinují se všemi moderními prvky současné hry. Všechny italské mládežnické výběry se opírají o totožnou šablonu. Albánie možná vypadá přijatelně, ale zdání může klamat. Mají tři extrémně silné hráče v ofenzivě, kteří dokážou udělat rozdíl. Přesvědčili jsme se o tom také my, když jsme s nimi prohráli v posledním vzájemném přípravném zápase v Maďarsku. I když jsme tam doplatili na to, že jsme zahodili spoustu šancí, nastřelili tyče a břevna. Porážka ale teď jednoznačně poslouží jako motivace před nadcházejícím zápasem."

S jakými ambicemi do kvalifikačního turnaje vstupujete?
"Jednoznačně jdeme za postupem, jinak do toho jít nemůžeme. Už jsme se mnohokrát přesvědčili, že kluci dokážou porazit kohokoliv. Hodně záleží na momentálním rozpoložení i vstupu do turnaje. Stejně ale čekám, že se bude rozhodovat až ve třetím zápase. Málokdy to je jinak."

Na co nebo koho budete ve vaší hře spoléhat?
"Klíčová bude naše práce v defenzivě, musíme se vyvarovat chyb, které opakovaně děláme a doplácíme na ně. Málokdy inkasujeme z toho, že by nás soupeř vyloženě přehrál. S tím máme problém, ale jak jsme spolu častěji a pracujeme na tom, lepšíme se. V útočné fázi nezaostáváme, máme tam výrazné hráče, na které hodně spoléháme. Týká se to třeba kapitána Václava Černého. Ale když nám to sedne, umíme se popasovat opravdu s každým. Věřím, že to teď doma ukážeme."

Jaký je celkový zdravotní stav týmu, se kterým byste chtěli do kvalifikace vstoupit?
"Chybět bude určitě Vojta Brak z Bohemians 1905, dále jsou zraněni Lukáš Zukal z Brna, Kryštof Kadlec z Českých Budějovic, Nicolas Kaliský z Baníku Ostrava a Denis Laňka z Teplic. Díky těmto skutečnostem se konečná nominace hodně zúžila"

V první fázi kvalifikace v Izraeli jste zmiňoval divácký nezájem. Věříte, že Slovácko a Zlín poskytnou v tomto směru daleko lepší fotbalové podmínky a budete mít podporu domácích fanoušků?
"Slovácko i Zlín patří mezi kluby s velmi dobrou diváckou podporou. Stadióny jsou vysloveně fotbalové a atraktivitě přispěje jistě i to, že budeme hrát své zápasy od 17 hodin pod umělým osvětlením. Jsou zde navíc dvě mužstva, která patří k absolutní fotbalové špičce. Na jejich úroveň řadím už pouze mužstva Španělska, Německa a Francie. Díky těmto důvodům věřím, že si diváci najdou na stadión cestu a budou naším dvanáctým hráčem a povoleným dopingem k našemu cíli, kterým je postup na Mistrovství Evropy! Předloni jsme hráli v první fázi kvalifikaci v Břeclavi a porazili Rusko, Dánsko i Černou Horu a s devíti body a skóre 8:0 jsme turnajem suverénně projeli dál. V prvním zápase jsme dali gól Rusům v páté minutě a vezli jsme se na vlně. Byla to nádhera, kterou bychom rádi zažili zase."

Jak probíhala práce realizačního týmu v posledních týdnech směrem ke kvalifikaci?
"Zápasy v Severním Irsku a Walesu sloužily také ke sbírání dat, protože všichni hráči absolvovali tréninky a zápasy se sporttestery. Tato data jsme vyhodnocovali a hráčům podle nich byl sestaven individuální tréninkový plán. Dále jsme sledovali soupeře na DVD, vyhodnocovali a kontrolovali plnění individuálních tréninkových plán, sledovali jsme hráče v mistrovských i přípravných utkáních, komunikovali s trenéry a kluby. To jsou fotbalové věci, ale spoustu práce dělají i ti, kteří se o vše starají z pohledu logistiky a těm patří náš velký dík."

Termíny zápasů

Anglie – ČR, 26. 3., 17:00 (Městský stadion Uherské Hradiště)
ČR – Itálie, 28. 3., 17:00 (Zlín - Letná)
Albánie – ČR, 31. 3., 17:00 (Městský stadion Uherské Hradiště)

Připravil Michal Blažej, Martin Gregor


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate