Fotbalová reprezentace do 17 let ve svém druhém utkání kvalifikace o postup na ME předvedla proti Itálii senzační obrat. Ačkoliv se po dobrém začátku nevyvíjel zápas pro svěřence Aleše Čvančary dobře, podařilo se jim v závěrečných pěti minutách dvěma góly skóre otočit a zachovat tak naději na postup.

Zaplněná zlínská Letná vytvořila pro mladé reprezentanty skvělou kulisu, před kterou začali Češi ve velkém stylu. Tlak v úvodních deseti minutách, ale nepřinesl gólové vyjádření a nebezpečnější pak začali být Italové. Ve 26. minutě Dimarco prostrčil míč mezi obránci Bonazzolimu a Záleský v brance byl tváří v tvář italskému útočníkovi bezmocný 0:1.

Po změně stran si český tým zkoušel vynutit tlak, ale úměrně tomu se otevíral prostor pro brejky soupeře. Z jednoho takového trefil Panico tyč. Náznak obratu se zrodil v 63. minutě, když Daniel Trubač využil své rychlosti a po průniku do pokutového území vypálil v tísni jen několik centimetrů mimo branku.

Na vyrovnávací gól tak Češi čekali až do 75. minuty. Jiří Klíma důrazně dohrával souboj s hostujícím kapitánem De Santisem, jehož odkop se od českého útočníka odrazil přesně k tyči italské branky – 1:1. Ochozy vycítily naději na zvrat a hnaly českou sedmnáctku ke druhému gólu, který nakonec zařídil po skvělém Pulkrabově přistrčení kapitán Václav Černý přesně dvě minuty před koncem řádné hrací doby – 2:1.

Italové se už na vyrovnání nezmohli a česká reprezenatce do 17 let tak bude moci v pondělí bojovat o naději na postup z kvalifikace ME.

Itálie "17" - Česká Republika "17" 1:2 (01:0)

Góly: 26. Bonazzoli - 75. Klíma, 78. Černý.
Rozhodčí: Hernandez (Šp.) – Sobrino (Šp.), Bakovic (Černá Hora).
ŽK: Chlumecký, Macek, Kvída – Caronte, Bonazzoli, D´Orazio, Giuliano.
Diváci: 2400.
Sestava ČR: Záleský – Čmelík (41. Pulkrab), Teršl, Štepánek, Chlumecký - Bílek, Januška, Macek, Trubač – Černý (80+3. Mihálik), Klíma (79. Kvída). Trenér: Aleš Čvančara.

FOTOGRAFIE z utkání

Řekli po zápase

Aleš Čvančara: "Měli jsme dobrý vstup do zápasu, nedali jsme ale z těch příležitostí gól a pak to útočník soupeře udělal na druhé straně skvěle. Ale kluci bojovali, dřeli a nakonec jim to přineslo úspěch. Jsem rád hlavně za ně, že si ještě budou moci zahrát o postup v tom posledním zápase, který jsem jako postupový také předpovídal."

Jiří Klíma: "Byl to můj nejšťastnější gól v reprezentaci, jenom jsem dohrával soupeře a on mě trefil. Chtěli jsme zápas vyhrát od začátku, lidi nás hnali, a proto jsme hrozně rádi, že se to nakonec podařilo, ta výhra patří i jim."