FAČR


reklama

VV FAČR řeší novou variantu pro kandidaturu na pořadatelství ME 2020

Fotbalová asociace ČR nevzdala záměr kandidovat na spolupořádání mistrovství Evropy v roce 2020. Přestože vláda minulý týden nedala předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi záruku na výstavbu třicetitisícového stadionu na Strahově, výkonný výbor dnes na svém zasedání rozhodl, že bude nadále připravovat kandidaturu s náhradní variantou.

Tou je rozšíření stadionu Slavie v Praze Edenu na potřebnou kapacitu ze strany soukromého investora. Kandidaturu musí FAČR podat do 25. dubna.

Výkonný výbor FAČR vloni v září schválil záměr ucházet se o to, aby Praha byla jedním ze 13 měst, které budou hostit zápasy šampionátu v roce 2020. Aby česká metropole měla šanci, musí mít stadion minimálně pro 30 tisíc fanoušků. UEFA sice požaduje minimální kapacitu 50 tisíc, ale pro maximálně dvě hostitelská města je připravena udělit výjimku.

Původní plán byl vybudovat olympijské centrum na Strahově včetně nové národní arény na místě současného Stadionu Evžena Rošického. Jenže kvůli průtahům při získávání pozemků a se sestavováním vlády mohl Pelta žádat o pomoc vládu až měsíc před podáním kandidatury. A premiér Bohuslav Sobotka odmítl pod časovým tlakem dát státní garance.

Jenže nakonec se přeci jen našla další cesta, jak se o pořadatelství ucházet. Tou by mělo být rozšíření současné dvacetitisícové kapacity Synot Tip Areny v Edenu. "Vznikla iniciativa ze strany vlastníka stadionu. Je tam technicky možné navýšit kapacitu, ovšem z hlediska infrastruktury by to bylo komplikovanější. Zadal jsem poradenské firmě, aby nám vypracovala analýzu. Je to otázka několika dní, kdy by mělo být definitivně jasné, zda budeme podávat kandidaturu," řekl Pelta na dnešní tiskové konferenci.

Případná rekonstrukce Edenu podle Pelty ale neovlivní plán na výstavbu olympijského centra na Strahově. "Vlastník stadionu má zájem, že v případě úspěšné kandidatury by to navýšení kapacity zaplatil. Šlo by tak o soukromou investici. O Strahově jednáme s vládou," dodal.

Společně s Českem se o spolupořádání šampionátu hlásí 31 evropských zemí. Zájem mělo i Finsko, v březnu však od kandidatury upustilo. Hostitelská města budou vybrána 25. září 2014.
Fotbalová asociace České republiky využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate