Devatenáctka vstoupila do turnaje v Portugalsku remízou s Ruskem

První utkání na turnaji v Portugalsku přivedlo českým mladíkům do cesty silného soupeře z Ruska. Díky brance Lukáše Kurušty se svěřenci Pavla Hoftycha dostali brzy do vedení, ruský tým nakonec dokázal srovnat na konečných 1:1.

Rusko "19" - Česká republika "19" 1:1 (0:1)

Góly: 13. Kurušta
Sestava ČR: Staněk - Prosek, Tregler, Pajer, Matějů - Čavoš, Kalvach - Záviška (83. Kocourek), Buchvaldek (69. Nečas), Holzer (55. Vichta) - Kurušta (69. Chorý). Trenér: Pavel Hoftych.

Hodnocení trenéra Pavla Hoftycha

,,Do utkání jsme vstoupili aktivně a po úvodním zahřívání jsme výborně sehranou útočnou kombinací po ose Záviška – Buchvaldek - Kurušta vstřelili úvodní branku utkání. V dalším průběhu prvního poločasu jsme byli silnému ruskému výběru vyrovnaným soupeřem a dobrou organizovanou obranou hrou jsme nepouštěli soupeře do vážnějších šancí. Z brejkových situací jsme mohli jít i do vyššího vedení, ale bohužel nás limitoval velký počet nevynucených technických chyb. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hráči Ruska,nedovolili nám rozehru a podržel nás brankář Staněk. Přesto jsme z jedné rychlé akce po chybě středové řady inkasovali vyrovnávající branku. V následujícím průběhu byl ruský tým lepší v kontrole míče, ale na naší straně byl vyšší počet gólových příležitostí, které měli postupně Vichta, Čavoš, Kurušta a Holzer. Ruský brankář měl ale svůj den a tak utkání skončilo spravedlivou remízou. Mužstvo musím pochválit za týmovou práci, vůli a charakter."

4. Gruzie 1 0-0-1 1:4 0

Další utkání na turnaji sehraje reprezentace do 19 let v pátek 18. 4 .2014 ód 16.00 s domácím Portugalskem na stadionu Padroense FC Stadium – Padrão da Légua.