reklama

FOTO: „Létající trenéři“ se předvedli na pražském Zlíchově


Projekt „Létající trenéři“, který podporuje rozvoj a výchovu mládeže v nejmenších regionálních klubech, se nadechl už ke své třetí sezoně.Po startu jarní části soutěží skupinky trenérů znovu vyrazily do menších klubů a 9. března se jedna z nich představila na pražském Zlíchově.

Týmy zdejší starší přípravky a mladších žáků hltaly pokyny koučů ze Sparty, Slavie a Dukly, kteří se přijeli podělit se svými zkušenostmi a vedením tréninků. Eva Haniaková zase dohlédla na trénink dívčího družstva. V útulném areálu nechybělo ani sedm trenérů zlíchovského klubu, kteří okukovali metody kolegů ze slavných pražských klubů. A všechno završila společná debata s rodiči. „Jsme moc rádi, že se k nám „Létající trenéři“ zase vrátili, považujeme tu zkušenost za hodně užitečnou a přínosnou,“ pochvaloval si Tomáš Kupka, místopředseda zlíchovského klubu.

Projekt FAČR má stále větší ambice. Ve druhé polovině roku 2012, kdy akce odstartovala, týmy Létajících trenérů zvládly 150 výjezdů, společných příprav a ukázkových tréninků v kategoriích od přípravek až po ty žákovské „U12“, loni jich bylo 250 a letos má být číslo ještě vyšší.

„Létající trenéři fungují dobře, ale možná by to šlo i lépe. Jde o to, že chceme ještě víc zapojit některé kraje, které do projektu ještě nejsou tolik vtažené. Toužíme to prostě rozjet plošně po celé republice, aby lidi všude věděli, na koho se mají obracet, když v této oblasti přípravy mládeže potřebují pomoci,“ říká Antonín Plachý, vedoucí trenérsko-metodického úseku FAČR.

O co v praxi vůbec jde? Krajské fotbalové svazy (KFS) vycházejí vstříc těm klubům, které požádají o zorganizování odborně vedeného tréninku. Právě v těchto zmíněných klubech mohou pracovat trenéři se základní licencí C, nebo dokonce s žádnou. Pokud mají zájem o navázání spolupráce, tak tým Létajících trenérů z krajských „větších“ klubů, jenž funguje v každém kraji a má od čtyř do sedmi členů, dorazí do „menšího“ oddílu předvést ukázkovou přípravnou jednotku.

FOTOGRAFIE z akceBookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk

Termínová listina kurzů
a akcí TMÚ FAČR

Doškolování trenérů

Metodická videa
Létající trenéři
Vzdělávání trenérů na krajích a okresech
UEFA- základní tréninková cvičení
animovaný zásobník cvičení a her pro inspiraci
www.trenink.com
www.gol.cz
Fotbalová cvičení, tipy a prostředky k inspiraci trenérům všech kategoriíodborný časopis pro trenéry a učiteleOdborná sportovní a fotbalová literatura, DVD


reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate