Domácí Portugalsko bylo na síly české reprezentace do 19 let

Ve druhém utkání turnaje v Portugalsku si český tým nepřipsal do tabulky ani bod, tentokrát se mu nepodařilo ani vstřelit branku, naproti tomu domácí se radovali třikrát a utkání tak skončilo výsledkem 3:0.

Portugalsko "19" - Česká republika "19" 3:0 (1:0)

Góly: 37. Ģilson, 78.Romário, 83. Intima
Sestava ČR: Krásný - Prosek, Pajer, Matějů (84. Ťok), Kratochvíl (69. Holzer) - Kalvach (84. Duda), Čavoš (63. Bareš) - Záviška (63. Kocourek), Buchvaldek (46. Chorý), Vichta (46. Tregler) - Kurušta (69. Nečas). Trenér: Pavel Hoftych.

Hodnocení trenéra Pavla Hoftycha

,,V prvním poločase našeho druhého turnajového utkání jsme podali velmi dobrý výkon v obranné fázi. Bohužel soupeř využil své jediné šance, kterou si za celý první poločas vypracoval. Podali jsme velmi disciplinovaný a týmový výkon, ale chyběla nám kvalita v útočné fázi a naše slibně se rozvíjející útočné akce končily před šestnáctkou domácích. V druhém poločase jsme zkvalitnili útočnou fázi, zpřesnili kombinaci a důsledkem naší aktivity byly dvě gólové šance, při kterých se vyznamenal portugalský brankář. V našem vrcholícím tlaku však soupeř udeřil skvělým individuálním gólovým zakončením, nůžkami po centru z křídelního prostoru. V závěru domácí prokázali individuální kvalitu a vstřelili třetí branku. Odehráli jsme vyrovnané utkání, ve kterém rozhodla vyšší produktivita Portugalců, kdy ze čtyř šancí vstřelili tři branky, my jsme naopak naše šance nevyužili. Pozitivním zjištěním je, že i nově nominovaní hráči ukázali svoje kvality.“

4. Česká republika 2 0-1-1 1:4 1

Poslední utkání na turnaji sehraje reprezentace do 19 let v neděli 20. 4 .2014 ód 10.00 s s týmem Gruzie na stadionu Municipal Stadium “J. Vieira Carvalho” - Maia.