Reprezentace do 16 let na Development Cupu těsně podlehla Srbsku 1:2

Všechny branky padly v tomto utkání už v prvním poločase, český výběr dokázal vstřelit pouze jednu a tak se z vítězství 2:1 radovali domácí hráči srbského výběru, který zároveń potvrdil své dosavadní vedení v turnaji. Čeští mladíci zatím na svůj první bod čekají.

Srbsko "16" - Česká republika "16" 2:1 (2:1)

Góly: 24. Vaníček

Sestava ČR: Čtvrtečka - Souček (41. Rezek), Chaluš, Hasil, Domiter - Žežulka (58. Mudra), Kopřiva (41. Sadílek) - Trávníček (68. Řehoř), Chvěja (58. Rusek), Lingr (58. Matějček) - Vaníček. Trenér Václav Černý.

Hodnocení trenéra Václava Černého

,,Našemu mužstvu se v tomto utkání nedá upřít velká snaha a aktivita, ale kvalitu na zdolání fyzicky vyspělého a dobře organizovaného domácího týmu jsme bohužel neměli. Opět nás srazila individuální chyba, kterou soupeř potrestal. Vyrovnali jsme po krásné přihrávce za obranu a chytrém zakončení Vaníčka. Utkání rozhodla branka z trestného kopu těsně před poločasem. Ve druhé půli jsme byli mírně lepším týmem, ale víc než několik standardních situací jsme vytvořit nedokázali. Tempo mezinárodního fotbalu už kluci zvládli lépe, brzdila nás kvalita a rychlost práce s míčem a větší odvaha ve finální fázi."

4. Česká republika 2 0-0-2 3:6 0

Poslední utkání na turnaji sehraje reprezentace do 16 let v neděli 20. 4. 2014 od 10.00 s Bulharskem, které zatím taktéž nezískalo na turnaji ani bod. Utkání se odehraje na stadionu Stara Pazova.

Připravil: Michal Blažej