FOTO, VIDEO: Češky rozhodly utkání s Estonskem pěti brankami do poločasu

Svěřenkyně trenéra Krejčíka v sobotu odehrály první domácí utkání kvalifikace MS žen, ve kterém v Opavě přivítaly papírově slabší Estonsko. Před utkáním figurovaly Češky na třetí příčce kvalifikační tabulky za Španělskem a Itálií.

Česká republika - Estonsko 6:0 (5:0)

Góly: 3. Kožárová, 12. Cahynová, 24. a 41. Krejčiříková, 26. a 72. Svitková.
Sestava ČR: Bednaříková – Odehnalová, Pincová, Čulová, Vyštejnová – Martínková L. (61. Bartoňová), Martínková I. (78. Chlastáková), Cahynová, Svitková – Krejčíříková, Kožárová (71. Necidová). Trenér: Krejčík.

Češkám se povedl výborně vstup do utkání a již ve 3. minutě je do vedení poslala Kožárová. Ta se dostala do zakončení díky svému důrazu a naznačila tak, co se na Opavském stadionu bude dít v dalších minutách. Děvčata hrála aktivně a soupeřkám nedala ani milimetr prostoru. Na estonskou branku se tak valila akce za akcí a bylo jen otázkou času, kdy přidají domácí hráčky další branku. Nejdříve se nepřesně zastřelovala mladičká Krejčiříková a po její další příležitosti, kdy snad natřikrát nebyla schopna překonat brankářku Laar, se dostal míč k Cahynové a ta zkušeně propálila vše, co jí stálo v cestě 2:0. Tereza Krejčiříková se mohla nakonec radovat ve 24. minutě, kdy se k ní dostal míč po centru, připravila si jej na střelbu a zvýšila rozdíl skóre na tři branky. Za další dvě minuty to bylo již o čtyři branky, to si rohový kop Svitkové za svá záda srazila brankářka Laar. Češky hrály s chutí a nadále byly aktivní. Před přestávkou ještě stihly dát pátou branku, když se čtyři minuty před koncem trefila podruhé v utkání Krejčiříková. Poločasové vedení mohlo být dokonce ještě výraznější, ovšem Lucie Martínková mířila jen do boční sítě.

Po přestávce se spustil ještě větší liják než který doprovázel poločas první. Trenér Krejčík nabádal hráčky ke stejné aktivitě, ale přeci jen bylo vidět, lehké zvolnění v důsledku vysokého vedení. Dokonce byl prostor pošetřit karetně ohrožené hráčky, a tak postupně Lucii Martínkovou nahradila Eva Bartoňová, Irenu Martínkovou Jitka Chlastáková a na hřiště se podívala i Simona Necidová namísto Terezy Kožárové. Hrálo se stále na jednu branku, Radka Bednaříková byla až na několik vyběhnutí téměř bez práce. Češky si vytvořily i další příležitosti, ale tentokrát chybělo brankové zhodnocení. V 72. minutě ale přišel nádherný moment, kdy ke střele z velké dálky napřáhla Svitková a trefila nádherně horní růžek estonské branky. Tento gól se právem dostal i do zpravodajské relace České televize a Katka se tedy mohla radovat ze své druhé branky v utkání.

Svěřenkyně trenéra Krejčíka odehrály celé utkání v dobrém rozpoložení, s pocitem dobře odvedené práce, za což jim během celého utkání tleskaly i domácí ochozy, do kterých si nakonec našlo cestu 642 diváků.