Reprezentace

reklama

Nejmladší reprezentace míří za přípravou do Holandska

Reprezentace do 16 let se opět utká s týmem evropské špičky. Soupeřem bude svěřencům Václava Černého tradiční líheň velkého množství talentů Holandsko.


Na otázky nejen ohledně dvojutkání v Holandsku odpovídal trenér Václav Černý.

Holandsko je v podstatě vzorem výchovy mládeže, jaké jsou hlavní přednosti jejich mladých hráčů?
"Myslím si, že z těch fotbalových vlastností to je individuální technika, herní myšlení a rychlost. Z těch charakterových pak, díky množství turnajů a mezinárodních zápasů, sebevědomí a mezinárodní zkušenosti."

Jaký je Váš cíl do toho dvojutkání?
"Jsem rád, že máme opět možnost hrát proti přednímu mužstvu Evropy. Doufám, že po dvojutkání s Německem a kvalitním turnaji v Srbsku, bude náš výkon sebevědomější a kvalitnější."

Když jste se utkali s dalším špičkovým týmem, Německem, hráči byli podle Vás první zápas bojácní, možná z velkého soupeře. Věříte, že už se to nyní nebude opakovat, když mají takovou zkušenost?
"V prvním zápase s Německem naši hráči podlehli hned několika vlivům. Jméno soupeře mezi ně asi taky patřilo. Nejhorší ale bylo srovnání v tempu hry a v rychlosti a kvalitě všech herních činností. Do druhého zápasu už jsme na tuto úroveň přišli o poznání lépe adaptovaní a obraz hry byl vyrovnanější."

Před tímto srazem jste absolvovali Development Cup, kde jste skončili třetí. Byl jste s umístěním spokojen a změnila se nominace do Holandska nějak výrazně?
"S umístěním spokojeni být nemůžeme. Turnaj byl pro nás možností vyzkoušet hráče širšího kádru. Výsledky prvních dvou zápasů (Rumunsko 2:4, Srbsko 1:2 a Bulharsko 4:2) byly horší než předvedená hra. V obou zápasech jsme se dopustili velkých individuálních chyb a soupeři nás za ně potrestali. Pozitivní bylo, že kluci ukázali charakter a bojovali o úspěch do poslední minuty. Poslední zápas jsme sice opět nešťastně prohrávali, ale za výše zmíněný příkladný charakter a slušnou kvalitu hry jsme zaslouženě porazili Bulhary 4:2. Na dvojutkání do Holandska jsou v nominaci hráči, kteří si o ni svými výkony řekli v Německu a Srbsku a k nim přibyli jen čtyři nováčci."

Na čem byste od tohoto turnaje chtěli nejvíce zapracovat? Vstřelili jste poměrně hodně branek, ale ještě více obdrželi, tlačí Vás bota právě v obranné fázi hry?
"V obraně nás nejvíc brzdí individuální chyby většinou pramenící z nízkého sebevědomí. Stejný důvod má i naše malá odvaha i kvalita činností v blízkosti branky soupeře. Takže chceme pozitivně měnit myšlení hráčů a zkvalitňovat všechny součásti naší hry z hlediska týmového i individuálního výkonu."

Termíny utkání

6. 5. 2014 Holandsko - ČR, 19.00 (SC Woerden)

8. 5 .2014 Holandsko - ČR, 12.00 (SC Woerden)

NOMINACE

Připravil: Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate