Neproměněné šance znamenaly remízu žen s Rumunskem

Česká ženská reprezentace má za sebou další utkání kvalifikace MS, ve kterém hostila v Uherském Hradišti Rumunky. Češky nastoupily ve stejné základní sestavě jako v minulém utkání s Estonskem (6:0), na poslední chvíli nemohl český trenér počítat ani na lavičku náhradníků s Petrou Bertholdovou, kterou postihla alergická reakce.

Česká republika - Rumunsko 0:0 (0:0)

Góly:
Sestava ČR: Bednaříková – Odehnalová (10. Voňková), Pincová, Čulová, Vyštejnová – Martínková L., Martínková I. (32. Hloupá), Cahynová, Svitková – Krejčíříková, Kožárová (84. Necidová). Trenér: Krejčík.

Domácí výběr byl v prvním poločase lepším týmem, ovšem trenér Krejčík musel provést hned dvě střídání pro zranění. Hned v sedmé minutě se hrozivě hlavami srazily spoluhráčky Veronika Pincová s Adélou Odehnalovou a druhá jmenovaná s krvavým zraněním v obličeji cestovala do nemocnice. Bohužel to nebylo jediné vynucené střídání, po půl hodině hry nemohla pokračovat ve hře ani Irena Martínková a nahradila jí debutující Lucie Hloupá. Samotná hra se Českému celku dařila a vyšla mu taktika, kdy děvčata nepouštěla hostující celek do nebezpečných brejků, kterých často využívá. V útočné činnosti bylo vidět, že chce český celek vstřelit branku a několikrát byl hodně blízko. Bohužel příležitosti Kožárové, Svitkové ani Lucie Martínkové mezi tyče nezamířily. Češky již zvedaly ruce po velkém závaru, kdy zakončovala Kožárová, ale ani dorážecí sestry Martinkovy míč za brankovou čáru nedostaly. Rumunky se trochu osmělily, ale jejich ojedinělé výpady vyřešila obrana či s přehledem chytající Radka Bednaříková. Další obrovská šance přišla po žlutém faulu na Petru Vyštejnovou. Následný trestný kop z levé strany točila do branky Tereza Krejčiříková, Irena Martínková před brankářkou nedokázala hlavou tečovat, po střetu došlo k již zmiňovanému zranění a česká záložnice musela střídat. Těsně před pauzou podržela domácí celek Bednaříková, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

Hned v úvodu druhého poločasu se prezentovala střelou Tereza Krejčiříková, ale mířila jen do náruče brankářky. Zanedlouho to zkoušely Češky po trestném kopu, ale Tereza Kožárová mířila z opakovaného centru hlavou nad branku. Tereza Krejčiříková tak zkusila opět střelecké štěstí, její levá noha ale neměla o malý kousek seřízené míření. V dalších minutách začaly zlobit Rumunky a na svěřenkyních trenéra Krejčíka začala být znát ztráta sil. Obranu však držela výborná Veronika Pincová a český celek přežil i největší závar čtvrt hodiny před koncem. Následně mohla rozhodnout Lucie Martínková, její rána však orazítkovala pouze tyč rumunské branky. I Rumunky mohly rozhodnout utkání ve svůj prospěch, Radka Bednaříková však byla proti a skokem k tyči vyrazila míč na rohový kop. V závěrečných minutách dostaly české hráčky několik zbytečných žlutých karet, ale přičítat to můžeme docházejícím silám a mladické nezkušenosti. Mladé hráčky ale nabírají velké zkušenosti, které jistě zúročí v blízké budoucnosti. Branka tedy do závěrečného hvizdu nepadla, a tak utkání skončilo stejně jako v prvním měření sil bezbrankovou remízou.