Reprezentace

reklama

V Nizozemsku se premiérově představila česká reprezentace do 14 let

Turnaje Františka Fadrhonce v Nizozemsku se mimo českého výběru zúčastnily i týmy domácího Nizozemska a Skotska. S každým soupeřem sehráli svěřenci Zajíce a Kormaníka dvě utkání s konečnou bilancí jedné výhry a tří porážek.Statistiky zápasů

Česká republika "14" - Nizozemsko "14" 1:3 (0:1)

Góly: 32. Majka

Sestava ČR: Barták – Boukhatem, Šíma, Grygar, Podešva (25. Brablec) - Kaloč – Janota (25. Kušej), Ostrák, Majka – Honig (25. Šilhán), Zlatohlávek (30. Doležal). Trenéři: Radim Zajíc a Milan Kormaník.

Hodnocení trenérů Radima Zajíce a Milana Kormaníka

"Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně a vysokým presinkem jsme si vytvořili územní převahu, které však scházelo přesnější zakončení a někdy i klid v koncovce. Nizozemci naopak poněkud překvapivě vycházeli z obranného bloku, který zaujali vždy po ztrátě míče a spoléhali zejména na rychlý přechod do útoku. Šance Majky zůstala nevyužita naopak soupeř udeřil, když po našem rohovém kopu, kdy využil zaváhání obrany a z brejkové situace se ujal vedení. 1:0. Do poločasu jsme měli sice optickou převahu, nicméně bez gólového efektu. Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním zvrátit vývoj utkání, což se nám po kombinační akci Majkou povedlo 1:1. Následnou aktivitou jsme zatlačili soupeře na jejich polovinu, ale předfinální a finální fázi jsme neřešili dobře. Byl to tedy opět soupeř, který se po pasu za naší obranu opět ujal vedení 2:1. V poslední minutě pak Nizozemci přidali další branku opět z brejku na konečných 3:1. Musíme kluky za předvedený výkon pochválit, neboť i přes prohru nebyli v poli horším týmem. Poměr střel na branku byl 7:3 a rohových kopů 8:1 v náš prospěch, nicméně staré pořekadlo říká, že fotbal se hraje na góly, a ty dával soupeř."

Česká republika "14" - Skotsko "14" 2:0 (0:0)

Góly: 28. Kaloč, 45. Hönig

Sestava ČR: Vyklický – Vybíral, Šíma, Grygar, Brablec (15. Boukhatem ) – Janota, Kaloč, Zlatohlávek (25. Ostrák), Majka – Šilhán (25. Honig), Píchal (25. Kušej). Trenéři: Radim Zajíc a Milan Kormaník.

Hodnocení trenérů Radima Zajíce a Milana Kormaníka

"V prvním poločase se hrálo za naší mírné převahy a oboustranně ve vysokém tempu, kombinačně s potřebnou dávkou agresivity. Naše slibně vyhlížející akce nebyly dotaženy ke zdárnému konci, na druhé straně zase zlikvidoval soupeřův samostatný nájezd brankář Vyklický. Do druhého poločasu jsme vstoupili s jasným cílem rozhodnout zápas v náš prospěch. Ve 28. minutě zahrával trestný kop Ostrák a brankařem vyražený míč umístil Kaloč do sítě soupeře 1:0. Po vstřelené brance se až do konce hrálo vyrovnané utkání se slibnými příležitostmi na obou stranách, navíc ve 36. minutě soupeř neproměnil pokutový kop. Tečku za zajímavým zápasem udělal náš tým v poslední minutě, kdy Kaločovu přihrávku zužitkoval Hönig na konečných 2:0."

Skotsko "14" - Česká republika "14" 2:0 (0:0)

Góly:

Sestava ČR: Barták – Boukhatem (38. Vybíral), Šíma, Grygar, Podešva (25. Brablec) – Janota, Kaloč, Doležal (25. Zlatohlávek), Ostrák (25. Majka) – Šilhán (25. Hönig), Píchal (25. Kušej). Trenéři: Radim Zajíc a Milan Kormaník.

Hodnocení trenérů Radima Zajíce a Milana Kormaníka

"Do dalšího zápasu turnaje tentokrát vstoupil lépe náš skotský soupeř. Byl pohyblivější a lépe kombinoval. V průběhu poločasu se jsme hru v poli postupně vyrovnali, ale bez gólového efektu. Na začátku druhého poločasu, jsme vyrobili fatální nevynucenou chybu, kterou soupeř dokázal potrestat 0:1. Ve zbytku zápasu se hrálo „nahoru – dolů“, oba týmy však nedokázaly svoje akce dotáhnout do konce. Tři minuty před koncem se ocitnul v obrovské šanci Majka, ale soupeřovu branku minul. Těsně před závěrečným hvizdem pak hosté přidali ze standardní situace druhou branku, když jsme nechali zcela volné hráče v naší šestnáctce. Soupeř měl tentokrát větší vůli po vítězství, a to rozhodlo."

Nizozemsko "14" - Česká republika "14" 3:0 (2:0)

Góly:

Sestava ČR: Vyklický – Brablec (25. Boukhatem), Šíma, Grygar, Vybíral – Kaloč – Podešva (25. Janota), Ostrák (32. Píchal), Zlatohlávek (25. Doležal), Majka – Hönig, (25. Šilhán). Trenéři: Radim Zajíc a Milan Kormaník.

Hodnocení trenérů Radima Zajíce a Milana Kormaníka

"V prvním poločase byl soupeř lepší prakticky ve všech činnostech a zaslouženě si vytvořil dvoubrankové vedení. Ve druhém poločase došlo k určitému zlepšení ofenzívní činnosti, ale ke vstřelení branky to nevedlo. Naopak domácí přidali ve 35. minutě třetí branku. Největší naší šanci měl v závěru Majka, ale jeho samostatný nájezd brankář zlikvidoval. Musíme však konstatovat, že v tomto zápase se na našich hráčích projevila únava, jelikož naši soupeři ze Skotska i Holandska měli k dispozici 22 hráčů, střídali tedy v turnajových zápasech celé dvě jedenáctky."

Výsledky na turnaji

Česká republika - Nizozemsko 1:3
Nizozemsko - Skotsko 1:1
Česká republika - Skotsko 2:0
Skotsko - Česká republika 2:0
Skotsko - Holandsko 1:2
Nizozemsko - Česká republika 3:0

Tabulka turnaje

1. Nizozemsko 4 3-1-0 9:3 10
2. Skotsko 4 1-1-2 4:6 4
3. Česká republika 4 1-0-3 3:8 3


Hodnocení turnaje trenérů Radima Zajíce a Milana Kormaníka

"Turnaj byl velice zajímavou konfrontací národních týmů této žákovské věkové kategorie. Vůbec historicky první reprezentace ČR U14, utvořená v krátkém časovém období, speciálně pro tento turnaj, herně určitě nezklamala i když se výsledkově tolik nezadařilo. První den tohoto jsme dokázali aplikovat aktivní hru s vysokým presinkem, jen jsme bohužel nedokázali proměnit naše šance na rozdíl například od mladých Nizozemců, kteří si v této herní činnosti počínali bravurně. Druhý den se pak svým dílem, projevila na našem výkonu skutečnost nižšího počtu našich hráčů ve výpravě oproti výpravě Skotska a Nizozemí. Zejména ve druhém zápasu s týmem Nizozemí, kdy soupeř postavil kompletní čerstvou jedenáctku, nás fyzické síly rychle opouštěly. Nicméně nominovaní hráči měli možnost získat první cenné mezinárodní zkušenosti, navíc na půdě holandské fotbalové školy a na vlastní kůži poznat rozdíl zejména v rychlosti provádění všech herních činností jak ofenzivních, tak defenzivních. Rovněž důraz na kvalitu při práci s míčem pak zůstává trvalým úkolem pro všechny mládežnické trenéry v celé ČR. V této nominované skupině hráčů se určitě ocitli hráči, kteří pokud budou nadále poctivě v klubech pracovat, si určitě zaslouží pozornost trenéra nově vznikající reprezentace U15. Pro ostatní hráče této věkové kategorie (rok narození 2000), pak musí být tato skutečnost velkou výzvou."

Připravil: Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Seznam příloh

8.5.2014 Foto týmu 969061 B
Česká fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate