Reprezentace do 16 let s Nizozemskem podruhé prohrála

Domácím se opět podařilo vstřelit dvě branky, český výběr tentokrát vyšel gólově naprázdno a odešel poražen 0:2. Obě utkání tak svěřenci Václava Černého prohráli, na jejich výkonech se ale určitě dá v dalších utkáních stavět.

Nizozemsko "16" - Česká republika "16" 2:0 (0:0)

Góly:

Sestava ČR: Virec - Holík (65. Köstl), Richter, Španihel, Rychnovský (65. Nečas) - Mudra (65. Sadílek), Žežulka, Šašinka (55. Breda) - Vaníček, Telnar (55. Hložek), Freit (55. Miker). Trenér Václav Černý.

Hodnocení trenéra Václava Černého

"V dnešním utkání jsme navázali na zlepšený výkon z předešlého utkání a hlavně v obranné fázi jsme hráli velmi dobře. Nepouštěli jsme domácí na dostřel naší branky a aktivní obranou často získávali konstruktivně míč. Bohužel nás opět brzdilo nekvalitní řešení přechodu do útoku a zbytečná nervozita a zbrklost v práci s míčem. I přesto jsme si dokázali vytvořit vyložené brankové příležitosti, ale naše řešení opět postrádalo klid a kvalitu. V prvním poločase jsme byli nebezpečnějším týmem. Do druhého poločasu jsme přišli s cílem naši dobrou obranu podpořit i fotbalovějším projevem v útoku a pokusit se vstřelit branky. Nic z toho se nám však bohužel nepovedlo. Naše šance zůstaly znovu nevyužity a soupeř naopak naše první větší zaváhání v obraně využil v 53. minutě ve vstřelení vedoucího gólu. To naše hráče dostalo do útlumu a domácím narostla křídla. Další patnáctiminutovka byla herně nejslabší pasáží našeho týmu a přišel v ní ještě jeden gólový trest. Závěr se potom dohrál v duchu snahy našeho mužstva o zdramatizování zápasu, přišly opět i šance, ale Nizozemci už si náskok pohlídali.

Celkové hodnocení našeho dvojzápasu je z pohledu výsledků neúspěšné, ale herně mezi týmy rozdíl nebyl velký. Dokážeme se týmovou taktikou a nasazením soupeřům vyrovnat a místy je i přehrát. Rozdíl mezi týmy a rozhodující vliv na konečné výsledky zápasů mají lepší individuální dovednosti hráčů soupeře, vyspělejší herní myšlení, řešení situací jeden na jednoho, a to vše řešené ve vysokém tempu. Pro lepší připravenost našich hráčů na tyto mezinárodní zápasy vidím jako priority přípravy v klubech právě zaměření tréninků žáků a dorostu na tyto herní činnosti."

Připravil: Michal Blažej