Reprezentace

reklama

Hradec Králové a okolí bude hostit 21. ročník Kouba Cupu

Po roce se krajské výběry starších žáků opět utkají na prestižním celostátním fotbalovém turnaji Kouba Cup. Tento turnaj je zároveň bedlivě sledován reprezentačními trenéry, protože slouží i pro výběr hráčů pro nově se tvořící repezentační tým do 16 let.

Od úterý 13. května do čtvrtka 15. května se na osmi stadionech východočeské metropole Hradce Králové a jeho okolí utká 15 týmů starších žáků krajských výběrů v rámci celostátního turnaje KOUBA CUP. Zastoupeny zde budou všechny kraje České republiky, které doplní výběr Západoslovenského kraje. Pořadatelem je letos, z pověření Komise mládeže FAČR, Královéhradecký Krajský fotbalový svaz, který dokázal pro tento prestižní turnaj, ze kterého vzejde i základ budoucí reprezentace do 16 let, zajistit moderní fotbalové areály, které v regionu slouží především k výchově mládeže, a to sportovní centrum Bavlna, kde se odehraje finálová skupina a závěrečný ceremoniál, a také nedávno otevřený sportovní areál v Orlické Kotlině, který patří k tomu nejlepšímu, co může nejen zdejší region nabídnout. Samotní aktéři turnaje, ale i diváci se tak mohou těšit na opravdovou oslavu mládežnického fotbalu v rámci turnaje, kterým v minulosti prošli téměř všechny hvězdy naší domácí fotbalové scény.

V základních skupinách po pěti týmech hrají mužstva systémem každý s každým, mužstva umístěná na shodných místech v základních skupinách se pak utkají v miniturnajích o konečné umístění. Hrací doba utkání je 2 x 25 minut, každé mužstvo´na závěr obdrží diplom a pohár, navíc mužstva na 1. – 3. místě medaile, vyhlášen a odměněn bude i nejlepší brankář, střelec a hráč turnaje. Věcné ceny věnuje do turnaje také firma JAKO, která vítězi věnuje kompletní sadu dresů.

Pohled do historie turnaje

Kouba - cup, v současnosti nejvýznamnější tuzemský turnaj talentované fotbalové mládeže v žákovské kategorii. Vlastní turnaj se hraje již od devadesátých let, kdy získal své nezaměnitelné místo v kalendáři mládežnických akcí a dostal své jméno po legendárním Pavlu Koubovi. Vlastní klání je vždy soubojem výběrů krajů v kategorii patnáctiletých. Prakticky se vždy završuje práce s žákovskými výběry v okresech a krajích, završuje se výběr talentů, které postupně vstupovaly do Sportovních středisek mládeže, kde kromě odpovídajícího tréninkového procesu hrají příslušné žákovské soutěže.

Na konci devadesátých let se turnaj hrál v rámci tehdejších osmi krajů České republiky, připomeňme si, že se střetávaly výběry Severomoravského a Jihomoravského kraje spolu s výběry Prahy, Jihočeského, Východočeského, Severočeského, Západočeského a Středočeského kraje. Vše se změnilo v roce 2001, kdy byla reformována státní správa a na území naší republiky vzniklo krajů čtrnáct. Tehdy pracovní skupina nově ustavené Komise mládeže tehdejšího ČMFS, v níž tehdy zasedli Vladimír Betka, Oldřich Jakubek, Roman Sklenář, Jakub Dovalil a Augustin Chromý, připravila model s patnácti týmy ve třech skupinách a závěrečnými bitvami o umístění, který se hraje dodnes. Čtrnáctka výběrů krajů je doplňována většinou jedním účastníkem buď ze zahraničí. Po tomto turnaji byly vytvořeny první výběry mládežnické reprezentace České republiky, které se zúčastňovaly Memoriálu Františka Harašty a následně vytvořily reprezentační tým U-16. I tento model možná přispěl k faktu, že například v letech 2006-2008 byla Česká republika v hodnocení UEFA mezi nejlepšími zeměmi v hodnocení výsledků mládežnických reprezentačních kategorií.

S trochou nadsázky lze říci, že tímto turnajem prošla většina fotbalové dospělé i dorostenecké špičky, kterou na tomto turnaji vždy sledovala velká řádka trenérů, mládežnických činovníků i skautů ze všech možných subjektů. Klání totiž nabízí účast více jak 250 mladých fotbalistů, kteří se v daném věkovém ročníku narození jeví v regionech nejlépe.

V Královéhradeckém kraji se Kouba Cup hraje počtvrté. Dvakrát se turnaj pořádal v modelu s osmi účastníky, jednou v systému 15 mužstev. Dějišti zápasů bylo dvakrát Rychnovsko, jednou se hrálo na Trutnovsku. Poslední turnaj hraný pod krásným pohořím Krkonoše hodně zradilo počasí a letos, kdy se dějištěm turnaje stane Hradec Králové a okolí spolu s Novým Bydžovem, si pořadatelé přejí, aby tento faktor všem účastníkům přál.

"Já osobně chci popřát všem účastníkům ročníku 2014 co nejlepší výsledky. Chci podotknout, že fotbal je jen hra a dá se provozovat jen za předpokladu odpovídajícího zdraví. Proto k sobě buďte ohleduplní a hrajte fair-play. Samozřejmě jako patriot si budu také trochu přát, aby výběr trenérů Panenky, Novotného a Havlíčka navázal na rok 2013 a ukázal, že Královéhradecký kraj to s mládeží umí. Za náš regionální fotbalový svaz si přeji, abyste na náš kraj vzpomínali po skončení letošního ročníku Kouba-cupu v dobrém." (Mgr. Vladimír Blažej - místopředseda Krajského fotbalového svazu, předseda Komise mládeže ČMFS a FAČR 2001 - 2010).


Základní skupiny

Skupina A (FC Nový Hradec Králové): Pražský FS, Středočeský KFS, Pardubický KFS, Liberecky KFS, Olomoucký KFS

úterý 13. 5 . 2014
9.00 Středočeský KFS – Olomoucký KFS
10.30 Pardubický KFS – Liberecký KFS
14.00 Pražský FS – Středočeský KFS
15.30 Olomoucký KFS – Pardubický KFS
17.00 Pražský FS – Liberecký KFS

středa 14. 5 . 2014
9.00 Středočeský KFS – Pardubický KFS
10.30 Pražský FS – Olomoucký KFS
14.00 Liberecký KFS – Středočeský KFS
15.30 Pardubický KFS – Pražský FS
17.00 Olomoucký KFS – Liberecký KFS


Skupina B (RMSK Cidlina Nový Bydžov): Moravskoslezský KFS, Ústecký KFS, KFS Vysočina, Plzeňský KFS, Západoslovenský KFS

úterý 13. 5 . 2014
9.00 Ústecký KFS – Západoslovenský KFZ
10.30 KFS Vysočina – Plzeňský KFS
14.00 Moravskoslezský KFS – Ústecký KFS
15.30 Západoslovenský KFZ – KFS Vysočina
17.00 Moravskoslezský KFS – Plzeňský KFS

středa 14. 5 . 2014
9.00 Ústecký KFS – KFS Vysočina
10.30 Moravskoslezský KFS – Západoslovenský KFZ
14.00 Plzeňský KFS – Ústecký KFS
15.30 KFS Vysočina – Moravskoslezský KFS
17.00 Západoslovenský KFZ – Plzeňský KFS

Skupina C (FC Slavia Hradec Králové): Královéhradecký KFS, Jihomoravský KFS, Zlínský KFS, Jihočeský KFS, Karlovarský KFS

úterý 13. 5 . 2014
9.00 Jihomoravský KFS – Královéhradecký KFS
10.30 Zlínský KFS – Jihočeský KFS
14.00 Karlovarský KFS – Jihomoravský KFS
15.30 Královéhradecký KFS – Zlínský KFS
17.00 Karlovarský KFS – Jihočeský KFS

středa 14. 5 . 2014
9.00 Jihomoravský KFS – Zlínský KFS
10.30 Karlovarský KFS – Královéhradecký KFS
14.00 Jihočeský KFS – Jihomoravský KFS
15.30 Zlínský KFS – Karlovarský KFS
17.00 Královéhradecký KFS – Jihočeský KFS


Stadiony

FC Hradec Králové-Bavlna, FC Slavia Hradec Králové, FC Nový Hradec Králové, RMSK Cidlina Nový Bydžov, TJ Sokol Třebeš, TJ Slavoj Předměřice n/L., Sokol Lhota pod Libčany, TJ Sokol Roudnice.Propozice turnaje ke stažení níže v příloze....

Připravil: Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Seznam příloh

11.5.2014 Kouba cup - propozice 1122137 B
Česká fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate