Reprezentace

reklama

Soukup končí u reprezentační osmnáctky, míří k reprezentaci Jemenu

Trenér Miroslav Soukup končí u českého reprezentačního výběru do 18 let, který naposledy vedl na přelomu dubna a května na turnaji Slovakia Cup. Osmačtyřicetiletý kouč totiž odchází k národnímu týmu Jemenu.


Vedení reprezentačního úseku nyní bude za Soukupa hledat náhradu, o nástupci trenéra, který v roce 2007 přivedl reprezentační dvacítku k senzačnímu stříbru na MS v Kanadě, by mohlo být rozhodnuto 3. června po zasedání výkonného výboru asociace. „Děkujeme Mírovi Soukupovi za velmi profesionální přístup k povinnostem spojených s vedením reprezentační osmnáctky. Chápu jeho těžké rozhodování, protože se na reprezentační úrovni tvoří něco nového, co může naše výběry v budoucnu posunout výkonnostně dopředu. Věřím ale, že Míra Soukup bude schopen využít zkušenosti získané v zahraničí i pro zlepšení úrovně českého fotbalu,“ uvedl technický ředitel FAČR Dušan Fitzel.

Česká reprezentace do 18 let se už bez Soukupa bude muset obejít v červnovém přípravném dvojzápase s Černou Horou. Soukup vedl výběr do 18 let od loňského července, nyní neodolal nabídce z exotické destinace. Sám prý řešil velké vnitřní dilema, na kterou stranu se přiklonit. „Bylo to velmi složité, protože mě práce u juniorské reprezentace bavila a naplňovala. Navíc s příchodem Pavla Vrby k reprezentačnímu áčku se nastartovaly celkové pozitivní změny i u práce s mládeží a lákalo mě na tom spolupracovat dál. Na druhou stranu přišla zajímavá nabídka vést seniorskou reprezentaci, což je pro každého trenéra velká životní výzva. Řešil jsem dilema, ale nakonec jsem rád, že jsme se s FAČR rozešli v dobrém. Od Pavla Vrby, Dušana Fitzela i předsedy FAČR Miroslava Pelty jsem se dočkal spíš povzbuzení a vážím si, že mi umožnili přijmout takové angažmá,“ řekl pro web www.fotbal.cz Soukup.

„Mrzí mě jen to, že jsem se všemi lidmi, se kterými jsem u reprezentace spolupracoval, s realizačním týmu a především s hráči nestihl osobně rozloučit. Všechno se ale seběhlo narychlo. Věřím, že kluci z reprezentační osmnáctky mají budoucnost, vytvořili jsme slušnou kostru mančaftu, který se snad v nadcházejícím cyklu v příštím roce úspěšně popere v kvalifikaci o mistrovství Evropy devatenáctek,“ přál si Soukup.

Exotické angažmá v arabské zemi pro něj nebude úplnou novinkou, už v letech 2008 – 2009 totiž vedl egyptský reprezentační výběr do 20 let. Soukup nabídku od jemenské strany dostal před dvěma týdny, teď na ni kývl a už v sobotu zamíří do svého nového působiště. Netají, že jde částečně do neznáma. „Teď jsem byl v Jemenu na otočku a sledoval jsem několik zápasů tamní ligy, abych si o budoucích svěřencích udělal základní představu. Je jasné, že nejdu ke špičkovému týmu, je tam hodně práce, ale také prostoru ke zlepšení. I to je pro mě lákavé. Dobré je to, že trenér jemenské reprezentace má hráče v podstatě celý rok u sebe, jenom v rámci ligových zápasů si odjíždějí na půl týdne plnit klubové povinnosti. Je tedy čas na systematickou práci. První velkou výzvou bude v listopadu Pohár zemí Perského zálivu,“ uvedl Soukup, který si do Jemenu bere slovenského brankářského trenéra Andreje Kostolanského a kondičního trenéra Martina Stana.


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate