Hlavní menu

Reprezentace do 21 let, za kterou tentokráte nastoupili hráči ročníku 1994, prohrála v Senci se Slovenskem 1:3. V týmu soupeře byli vesměs hráči o jeden i dva roky starší.

Češi začali s velmi silným větrem v zádech, přesto to byli ve čtvrté minutě Slováci, kteří se kombinací po zemi snadno dostali do pokutového území, Zrelák předložil proti noze Škvarkovi, který z deseti metrů trefil k tyči - 1:0.

Co dokáže vítr ukázal dlouhý nákop v osmé minutě, míč se odrazil od země a dopadl shora na břevno Rusovovi branky.

Ve dvacáté minutě se po kombinaci dostal ke střele z úhlu Stratil, ale trefil boční síť. Ve 28. minutě poslal kapitán Čermák míč z přímého kopu od pravé postranní čáry těsně nad.

V 31. minutě předvedli akci jako přes kopírák podobnou té před prvním gólem, tentokráte ale včas zasáhl Holeš a po následném rohu hlavičkoval Zrelák těsně nad.

Ve 39. minutě běžel po narážečce se Stratilem sám na brankáře Trávník, ale trefil jen domácího gólmana! O tři minuty později hledal Trávník přihrávkou Stratila, ale brankář byl u míče dříve.

Po větru začali domácí velmi aktivně a dali opět gól! Stratil se nepodíval dal naslepo dozadu a našel Zreláka, který šel sám na branku a trefil po zemi k pravé tyči - 2:0.

Stratil svoji chybu kompenzoval v 52. minutě, kdy pronikl do pokutového území, posadil míč na hlavu Trávníka, který z metru snížil - 2:1.

V. 57. minutě se po obléhání branky dostal ke střele po zemi Hrubý, brankář zlikvidoval. V zápětí se prokličkoval sólově až ke střele Stratil, byl ale v úhlu a brankáře z dobré pozice neprostřelil.

V 63. minutě vystřelil těsné vedle Čermák. V 76. minutě po rohu hlavičkoval Vraštil, míč putoval mimo branku. Za minutu šli hosté tři na jednoho, Stratil našel Končala, ten trefil brankáře - velká šance.

V závěru šli hosté za vyrovnáním, domácí se dostali do brejku a v 83. minutě trefil Zrelák k tyči - 3:1.

Zápas by si zaloužil nerozhodný výsledek. Češi nezachytili nástupydo obou poločasů, pak vždy měli více ze hry i šance. Střelecky disponovaný Zrelák však šance, na rozdíl od Čechů, proměnil bez zaváhání...

Slovensko "21" - Česko "21" 3:1 (1:0)

Góly: 4. Škvarka, 49. a 83. Zrelák - 52. Trávník.
Rozhodčí: Markus Hameter (Rakousko).
ŽK: 35. Pintér, 60. Škvarka, 69. Pauschek - 13. Hrubý, 72. Nerad.
Diváci: 925.
Slovensko: Rusov - Pauschek, Niňaj, Pintér (46. Hudák), Vrablec - Lasik (81. Meszároš), Hrošovský (50. Malec) - Schranz (66. Lobotka), Škvarka, Chrien (46. Lalkovič) - Zrelák (85. Kochan). Trenér: Ivan Galád.
Česko: Zima - Holeš, Vraštil, Kaša, Končal - Čermák - Nerad (75. Linhart), Trávník, Hrubý (80. Hýbl), Shejbal (64. Ševčík) - Stratil. Trenér: Jakub Dovalil.