Hlavní menu


reklama

VIDEO, FOTO: Grassroots Day v Náchodě navštívilo přes 500 dětí

Mezinárodní den fotbalu pod záštitou UEFA a FAČR přilákal v Náchodě na místní stadion přes pět stovek dětí z mateřských a základních škol. Během dvou dní měly děti možnost zahrát si fotbal na malých hřištích, ale vyzkoušet si i velké množství dalších disciplín zaměřených na všeobecnou pohybovou průpravu.V rámci UEFA Grassroots Day, mezinárodního dne fotbalu pro všechny pod záštitou UEFA a FAČR, se po celé ČR konaly desítky akcí pro děti a mládež. Jednou z těchto akcí byl i Grassroots Day v Náchodě, kde si místní organizátoři připravili pro děti z místních mateřských a základních škol opravdu pestrý program. Celkově se na umělé trávě v Náchodě sešlo přes 500 dětí se svými učitelkami a učiteli a ve velmi příjemné sportovní atmosféře si všichni užili úžasný fotbalový den. Mezi přítomnými bylo možné potkat i několik významných osobností místního regionu, úvodní slovo pronesla místostarostka města Náchod Drahomíra Benešová, průběh sledoval bývalý ligový fotbalista a nyní trenér místního divizního týmu Radovan Hromádko, jednatel klubu FK Náchod Ing. Milan Vik, či místní klubový patriot, trenér Jaroslav Panenka.,,První den byl od první vteřiny výborný. Děti přijely připravenými autobusy společně s učiteli přesně dle našeho harmonogramu. Od první chvíle měly připravené vše potřebné pro sport i regeneraci. Skvěle nám vyšlo i krásné počasí, během kterého si u nás mohlo zasportovat přes 300 dětí z 9 různých školek. Mimo velkého množství dětské radosti jsme měli možnost vidět, kde mají děti předškolního věku nedostatky ve sportovní průpravě. Nicméně radost a nadšení dětí i učitelů bylo veliké, což nás moc potěšilo", přiblížil průběh prvního dne Daniel Franc, hlavní organizátor akce.

,,Druhý den byl určen dopoledne pro základní školy a odpoledne pro širokou veřejnost. Škol se nám zúčastnilo celkem 7 a počet dětí byl velice podobný tomu středečnímu. Na sportovních stanovištích a na minifotbale se nám opět prostřídalo přes 300 dětí. Myslím si, že se nám i tento den naprosto perfetkně vyvedl. Dokázali jsme rozesmát velké množství dětí a hlavně všechny ve velkém horku rozpohybovat. V odpoledním programu změřily síly děti společně s rodiči v turnaji v minifotbale. V turnaji se nám také zpojili fotbaloví nadšenci z Polska a skvěle si s námi užili celé odpoledne"
, dodal k průběhu druhého dne Daniel Franc.Této vydařené akce se zúčastnil i Grassroots manažer Fotbalové asociace České republiky Mgr. Michal Blažej, který byl z průběhu nadšený. ,,Už dle plánů, které nám pořadatelé s předstihem představili, jsem tušil, že by se mohlo jednat o opravdu vydařený projekt pro děti z širokého okolí. Od prvních minut po příjezdu do Náchoda byla má očekávání překonána, protože organizátoři si s přípravou dali viditelně spoustu práce, dbali i na nejmenší detaily, které akci posouvaly ještě o stupínek výše a i celkový průběh byl naprosto plynulý a bezproblémový na to, kolik malých dětiček se akce zúčastnilo", zhodnotil organizaci Michal Blažej.

Všechny sporty, fotbal nevyjímaje, se potýkají s problémem počtu svých členů a hráčů a v současné době je třeba snažit se děti i rodiče motivovat, aby si právě fotbal vybrali jako svůj sport číslo jedna. ,,Všichni víme, v jaké době nyní žijeme a jak těžké je přivádět k fotbalu nové děti, které mají často spoustu jiných zájmů, u kterých však často absolutně schází pohyb a kontakt s dalšími vrstevníky a kamarády. V Náchodě ukázali organizátoři skvělý návod, jak ve spolupráci s mateřskými a základními školami tuto otázku řešit. Sami mi potvrdili, že například v minulém roce se díky podobné akci na fotbal přihlásily děsítky dětí a v podobné číslo doufají i letos. Takovéto akce určitě stojí spoustu úsilí, ale jiná cesta v současné době asi není a myslím, že ten výsledek za to potom stojí. Organizátorům nejen zde v Náchodě, ale i pořadatelům dalších akcí v rámci Grassroots Day, patří velké díky a my na Fotbalové asociaci se určitě budeme snažit, abychom si v tomto směru dokázali s kluby navzájem pomáhat", dodal na závěr Michal Blažej.


FOTOGRAFIE z akce


Další informací naleznete v odkazu Grassroots - UEFA Grassroots Day

Oficiální stránky UEFA Grassroots

Připravil Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
vstupenky
reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate