Devatenáctka skvěle vstoupila do kvalifikace, Itálii zdolala 1:0

Tím nejlepším možným způsobem vstoupili čeští hráči do 19 let do elitní fáze kvalifikace na ME, když brankou Daniela Holzera zdolali favorizovanou Itálii 1:0. Před svěřenci trenéra Pavla Hoftycha nyní budou ještě dva těžké kroky k vysněnému postupu na závěrečný turnaj.

Utkání se pro český výběr od začátku vyvíjelo velmi slibně, když byl už v 8. minutě vyloučen italský hráč Del Fabro. Přesilovku českého týmu ale trvala jen necelou půlhodinu, když byl za faul vyloučen i Jiří Bederka, navíc byl nařízen pokutový kop, který však brankář Staněk zneškodnil. Utkání nakonec rozhodl po akci Dominika Maška jediným gólem Daniel Holzer a zařídil tak svému týmu výbornou pozici před dalšími zápasy.

Česká republika "19" - Itálie "19" 1:0 (0:0)

Góly: 72. Holzer
Sestava ČR: Staněk - Tregler, Bederka, Pajer, Matějů - Čavoš (62. Kurušta), Kalvach - Záviška (46. Sodoma), Mašek, Holzer - Schick (90. Prosek). Trenér: Pavel Hoftych.

Hodnocení trenéra Pavla Hoftycha

,,Zápas se hrál ve velkém horku, Italové ho začali velmi dobře a už v první minutě měli šanci po rohovém kopu, ale branku naštěstí netrefili. My jsme se dostali do hry aktivitou Patrika Shicka, už v osmé minutě byl po faulu na něj vyloučen hráč Itálie, když ho podrazil v samostatném úniku. V této fázi jsme více drželi míč, chyběla nám ale přesnější rozehrávka, hráli jsme zbytečně komplikovaně a vytvořili jsme si jen málo šancí. Ve 35. minutě se síly vyrovnaly, rozhodčí vyloučil Bederku a nařídil pokutový kop, který ale brankář Staněk zneškodnil. Hra deset na deset byla v horkém počasí hodně vysilující, oba týmy hrály dobře organizovaně, chybělo více individuální kvality. Italové nás zlobili kolmými míči za obranu, my jsme však hráli velmi poctivě a dokázali si s těmito situacemi poradit. Italům dělal nadále problémy na hrotu výborně hrající Schick, který měl dobrou podporu Holzera, Maška i střídajícího Sodomy, v obraně jsme hráli po vyloučení na tři obránce. Nakonec jsme využili jedné akce, kdy Holzer dobře vyřešil situaci jeden na dva a vstřelil vítěznou branku. Na závěr měl ještě šanci Schick, ale po dobré individuální akci netrefil branku. Velmi nás podržel gólman Staněk, který působil po celý zápas velice jistě. Zápas to byl velice těžký, užili jsme si po něm i pokřik v kabině, ale je to teprve začátek a čekají nás ještě dva minimálně stejně těžcí soupeři. Kluky musím pochválit za týmový výkon a vybojované důležité vítězství."

4. Itálie 1 0-0-1 0:1 0

Další utkání odehraje český výběr s domácím Bulharskem, a to v pondělí 26.5. od 18.00 na stadionu Sliven - Hadzhi Dimitar.