Prohra devatenáctky s Bulharskem znamená konec postupových nadějí

Reprezentace do 19 let nezvládla druhé utkání kvalifikační skupiny s Bulharskem, které si výhrou zajistilo účast na závěrečném turnaji ME. I kdyby český tým porazil v posledním utkání Švédsko, bilance vzíjemných zápasů by na ME poslala právě Bulharsko i v případě, že by podlehlo Itálii.

Český tým prohrával od 52. minuty brankou Koleva, o tři minuty později se bohužel nechal vyloučit Sodoma a Bulharsko hrálo v početní výhodě, kterou jeho hráči využili v 62. minutě k vstřelení druhé branky Vutovem. Čeští mladíci ještě mohli utkání zdramatizovat, ale Patrik Schick v 70. minutě neproměnil pokutový kop. V 76. minutě se síly na hřišti vyrovnaly, stav utkání už ale zůstal nezměněn.

Česká republika "19" - Bulharsko "19" 0:2 (0:0)

Góly: 52. Kolev, 62. Vutov
Sestava ČR: Staněk - Tregler, Matějů, Pajer, Hůlka (59. Vichta) - Prosek, Kalvach - Sodoma, Schick, Holzer (78. Kocourek) - Kurušta (64. Čavoš). Trenér: Pavel Hoftych.

Hodnocení trenéra Pavla Hoftycha

,,Druhé utkání jsme bohužel nezvládli, přestože jsme do 35. minuty hráli vyrovnané utkání a měli jsme i některé náznaky šancí Schicka a Holzera. Ke konci poločasu nás Bulhaři dostali do několika nebezpečných situací před brankou a získali tím sebevědomí. Poločas ale skončil bez branek, což pro nás byla dobrá výchozí pozice. Po zaspání levé strany jsme špatně zachytili útok soupeře a prohrávali jsme 0:1. Poté Sodoma zbytečně fauloval a hráli jsme v deseti. Naši hráči i v oslabení hráli vyrovnané utkání, měli jsme i výhodu pokutového kopu, střelu Schicka ale gólman skvěle chytil. Neustále jsme se snažili o kontaktní gól, Bulhaři už byli vyčerpaní, přešli jsme na hru do rizika s dlouhými míči, i díky kterým jsme se dostali se do několika šancí, ale bohužel nám dnes gól nebyl přán. Bulhaři dnes byli lepší především v koncovce, naši hráči určitě makali a snažili se, ale neměli jsme kvalitu v zakončení, včetně neproměněného pokutového kopu. Ukázalo se ale, že nám citelně chyběl Dominik Mašek a jeho schopnosti v situacích jeden na jednoho. Nyní už nám zbývá pouze utkání se Švédskem, ve kterém se ale určitě pokusíme získat konečné druhé místo ve skupině."

4. Itálie 2 0-0-2 1:4 0

Poslední utkání sehraje český tým se Švédskem o druhé místo ve skupině ve čtvrtek 29.5. od 18.00 na stadionu Sliven - Hadzhi Dimitar.