Na závěr kvalifikace prohrála devatenáctka se Švédskem 0:3

Ve třetím utkání kvalifikační skupiny na ME již šlo jen o umístění v tabulce, český výběr nakonec prohrál se Švédskem o tři branky. Svěřenci Pavla Hoftycha tak nakonec obsadili třetí příčku za postupujícím Bulharskem a Švédskem, poslední skončila překvapivě Itálie.

Seveřané prakticky rozhodli o osudu utkání již za čtrnáct minut, když dokázali dvakrát skórovat Tankovičem a Olssonem, poločas hrůzy pak dokonal ve 37. minutě Berisha a stanovil tak konečný stav poloviny hrací doby. Ve druhé části už branka nepadla a utkání skončilo jednoznačným výsledkem 3:0 pro tým ze Švédska.

Česká republika "19" - Švédsko "19" 0:3 (0:3)

Góly: 6. Tankovič, 14. Olsson, 37. Berisha
Sestava ČR: Staněk - Matějů, Bederka, Pajer, Hůlka (46. Kurušta) - Prosek, Čavoš (90. Tregler) - Záviška (63. Kocourek), Mašek, Holzer - Schick. Trenér: Pavel Hoftych.

Hodnocení trenéra Pavla Hoftycha

,,Nevyvedl se nám hlavně první poločas, ale řekl především díky kvalitě soupeře, který ukázal, proč někteří hráči hrají v Arsenalu nebo Fulhamu, případně ve švédské lize. Švédové byli velmi produktivní, ze čtyř šancí nám dali tři branky. My jsme šance také měli, a to například Schick, Mašek a Holzer, ale nedokázali jsme žádnou proměnit. Jednoznačný rozdíl tak byl v produktivitě. Druhý poločas jsme se koncentrovali na zisk míčů ve středu obrany a rychlé brejky, ale soupeř nám toho svou jistotou na míči příliš nedovolil a s přehledem si svoje vítězství uhlídal. Hráči se o korekci snažili až do konce, ale soupeř dnes byl prostě lepší.

Určitě jsme zklamaní, ale pro hráče by to měla být další motivaci chtít se prosadit do prvních týmů doma a začít hrát vrcholový dospělý fotbal, kterým se tady už především týmy Bulharska a Švédska prezentovali. Tyto týmy byly lepší než my, zdolali jsme jen Italy, u kterých se také projevilo, že její hráči také nastupují jen v juniorských soutěžích."