Důležitý test rok před zahájením mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které uspořádá Česko, skončil v Uherském Hradišti výhrou reprezentace Rakouska 1:0.

Paradoxně rozhodnuti padlo v prvním poločase, ve kterém měl český tým více brankových příležitostí a dvakrát trefil břevno a poté míč putoval jen na brankovou čáru...

V páté minutě se do pokutového ůzemi protáhl Vastic, přihrál do ohně, ale Stöger v dobré pozici neprostřelil hradbu těl. Ve 13. minutě se dostal ke střele na hranici pokutového území Vastic, ale míč zasáhl slabě a Pavlenka neměl práci.Čtvrthodinku však zakončili velkou šancí domácí - po rohu nakrátko centroval Přikryl, Kubista hlavičkoval a brankář Stankovic vyrazil míč na břevno a odtud spadl balon na čáru a hosté pak odvrátili!

První gól ale dali po chybě ve středu obrany ve 26. minutě hosté. Vastic se objevil sám před brankářem a tvrdou ranou pod břevno skoroval - 0:1. O minutu později měl na noze vyrovnání Skalák, Stankovice uz překonal, jenže míč se opět odrazil od břevna na brankovou čáru a mimo branku! Po pěkné kombinaci se míč dostal ke Krmenčíkovi, který pohotovou ranou ze šestnácti metrů ve 30. minutě zakončil těsně vedle.

Dvojice vynikajících útočníků Zulj a Vastic zatopila Čechům ve 33. minutě, Brabec skluzem před brankou šanci zlikvidoval. Obrovskou příležitost nevyužil ve 38. minutě Skalák, kterému omylem nahrál hostujíci obránce. Český útočník byl sám před bramkářem, ale zády k brance, než se otočil, byl zablokován. O minutu později Skalák ranou ze šestnáctky těsně přestřelil.

Poločas ukončil tvrdou ranou z pětadvaceti metrů Vastic a i on trefil břevno a od něho se míč odrazil na brankovou čáru a mimo branku.

V prvním poločase měli domácí o dvě brankové šance víc, jen Skalák mohl skórovat při troše štěstí třikrát, jenže gól vstřelili Rakušané.

Druhá část ale měla jiný průběh. První šanci druhé půle uhasil Brabec, který ukopl míč před za obranu nabíhajícím Gregoritschem v 57. minutě. O minutu později vytřelil Stöger těsně vedle pravé tyče. Vzápětí Stöger trefil ranou po zemi tyč! Češi se patnáct minut nemohli dostat do zakončení.

Až v 70. minutě po přímém kopu Hybše hlavičkoval nad Brabec. Přímý kop na druhé straně vedl po teči k rohovému kopu a tím šance hostů v 78. minutě skončila. O minutu později zamířil Přikryl těsné vedle rohu branky. V 84. minutě vystřelil k tyči Trávník, brankář s námahou vyrazil. Vzápětí byl v šanci Brabec, ale míč do branky z úhlu nanasměroval.

Závěrečný tlak tedy k vyrovnáni nevedl a Češi v zápase, kterému by slušela remíza, o gól prohráli.

Jiří Skalák, který měl dobré šance ke skórování zažil i loňskou prohru o tři góly s Rakušany na turnaji v Kyjevě: "Teď to byl jiný zápas. Měli jsme šance dát goly, ale chybělo i trochu štěstí. Jako při té mé střele, která šla od břevna na lajnu..."

Česko "21" - Rakousko "21" 0:1 (0:1)

Gól: 27. Vastič..
Rozhodčí: Kružliak - Hancko, Roszbeck (všichni Slovensko).
ŽK: Coufal - F. Kainz.
Diváci: 1135.
Česko: Pavlenka - Jugas (73. Coufal), Baránek (46. Kysela), Brabec, Hybš - Přikryl, Kubista (73. Zmrhal), Houska, Končal (61. Trávník) - Krmenčík (46. Stratil), Skalák. Trenér: Jakub Dovalil.
Rakousko: Stankovic (46. Radlinger) - Mwene, Hofmann, Spendlhofer, Schilling (19. Farkas) - Gartner, Tschernegg (87. Sittsam), Schaub (68. Nutz), Zulj (56. F. Kainz), Stöger - Vastic (56. Gregoritsch). Trenér: Werner Gregoritsch.

FOTOGRAFIE z utkání

Hodnocení trenéra Jakuba Dovalila

"Zápas mohl skončit spíše nerozhodně. Obě mužstva trefila dvakrát brankovou konstrukci, šance byly na obou stranách. Rakušané potvrdili, že mají dobrý tým, který aspiruje na play-off o účast na mistrovství Evropy. Mají tam několik velmi dobrých hráčů. My vybírali ze širšího kádru, několik hráčů je s áčkem, Kalas s Petrákem dostali volno, protože jejich liga skončila už před třemi týdny. V nominaci nemohli být zranění Jánoš a Frýdek a na poslední tréninku se nám zranil i Masopust. Je tedy jasné, že tu nejsilnější sestavu jsme neměli, ale nikde není psáno, že se nám za rok také nezraní třeba pět hráčů. Takže každá taková zkouška je k něčemu dobrá."