FOTO, VIDEO: Češky v kvalifikaci ani podruhé na Italky nestačily

Reprezentace žen prohrála v kvalifikačním utkání MS 2015 s Itálií 0:4. Definitivně tak přišla i o teoretickou naději na postup.

Dnešní zápas v Praze na Žižkově rozhodl už první poločas, ve kterém padly všechny čtyři branky.

Výběr trenéra Stanislava Krejčíka si chtěl vzhledem k situaci v tabulce alespoň vylepšit reputaci po únorové prohře 1:6 v Itálii, plán se však začal záhy hroutit. Už ve 13. minutě totiž rozhodčí nařídila po ruce Petry Bertholdové penaltu, kterou proměnila Fabrizia Panicová.

O pět minut později italská kapitánka přidala druhou branku a černou sedmiminutovku českého týmu zakončila Melania Gabbiadiniová. Čtvrtý gól hostujícího celku ještě stihla do přestávky přidat Raffaela Manieriová.

Češky tak přišly o poslední naději postoupit na šampionát, který bude příští rok hostit Kanada. Na třetí příčce totiž na vedoucí Španělky ztrácejí propastných 14 bodů a od Itálie, která drží barážovou druhou pozici, je tři kola před koncem dělí 11 bodů.

ČR - Itálie 0:4 (0:4)

Góly: 13. z pen. a 17. Panicová, 20. Gabbiadiniová, 38. Manieiriová.
Rozhodčí: Mitsiová - Kutsumpuová, Kurompyliaová (všechny Řecko).
ŽK: Voňková - Rossuciová.
Diváci: 650.
Sestava ČR: Bednaříková - Bartoňová (46. Malinová), Pincová, Bertholdová, Vyštejnová - L. Martínková, I. Martínková, Cahynová, Svitková - Voňková (81. Dědinová), Krejčiříková (70. Chlastáková). Trenér: Krejčík.