Domácí soutěže


reklama

FOTO: Československý pohár dvakrát pro české týmy, rozhodly pokutové kopy

Na stadionu slovenského týmu Matador Púchov se odehrála dvě utkání Československého poháru, ve kterém se střetly nejlepší týmy z Čech a Slovenska v kategoriích U19 a U17. Obě utkání skončila nerozhodně, o vítězství Slavia Praha a Viktorie Plzeň tak rozhodly až pokutové kopy, ve kterých byli čeští hráči úspěšnější.


Bánská Bystrica U17 - FC Viktoria Plzeň U17 2:2 (0:0), PK 2:3

Góly: 70. a 76. z PK Hric - 55. Novák, 67. Hašek

Sestava FC Viktoria Plzeň: Sváček - Krušina, Teršil, Novák, Hašek (61. Hašek), Svoboda (48. Ritschel), Matějka, Skála, Pinc (61. Denk), Průcha, Kopřiva. Trenér: Martin Kastner.

Hodnocení trenéra Martina Kastnera

,,Do utkání jsme vstoupili velice aktivně, což pravděpodobně ale ovlivnilo průběh prvního poločasu. V úvodních pěti minutách se nám podařilo zatlačit soupeře k vlastnímu pokutovému území a několikrát zakončit. Postupně se však soupeř začal prosazovat v osobních soubojích, svým pohybem nám znemožňoval rozehrávku a každou chybu se snažili potrestat přímočaře do zakončení. Během prvního dějství jsme většinu času čelili silnému tlaku soupeře a pouze díky štěstí a dobrému výkonu našeho brankáře jsme neinkasovali. Naše hra postrádala více odvahy a rychlosti v práci s míčem.

Ve druhém poločasu jsme si díky většímu důrazu a kvalitě v mezihře dokázali vytvářet slibné situace, které vedly k několika střeleckým příležitostem. I v defenzivní fázi jsme byli zodpovědnější a soupeře jsme až do závěrečných minut nepustili k žádnému vážnějšímu zakončení. Naší hře v průběhu druhého poločasu pomohla vstřelená branka, které vnesla na naše kopačky potřebný klid. V těchto fázích byla hra vyrovnaná a díky snaze soupeře o vyrovnání se nám otevíraly zajímavé příležitosti. Druhou branku jsme ale vstřelili znovu ze standardní situace a hru jsme dostali dostatečně pod kontrolou. Nicméně soupeř v závěru prokázal velkou houževnatost a díky dvěma proměněným standardním situacím poslal utkání do pokutových kopů, při kterých je to vždy o štěstí a to tentokrát stálo na naší straně, z čehož máme samozřejmě velkou radost."Slovan Bratislava U19 - SK Slavia Praha U19 1:1 (1:0), PK 5:6

Góly: 21. Matejka - 58. Kuchta

Sestava SK Slavia Praha: Otáhal - Pelyak, Möglich, Souček, Brož, Prosek, Pecháček, Kuchta, Valenta, Pelikán, Bezdička. Připraveni Maršálek, Kocourek, Gilian, Novák, Soukup. Trenér: Michal Petrouš.

Hodnocení trenéra Michala Petrouše

,,První poločas naši hru ovlivnila rychlá branka Slovanu, která se zrodila po zbytečném faulu jednoho z našich. Jeden z našich hráčů pak nechal trestuhodně zakončit z prostoru přední tyče hráče Slovanu a vsítit první branku utkání. Po té se Slovan dostal ještě do dvou brankových příležitostí, v prvním případě náš brankář zlikvidoval samostatný nájezd po hrubce našeho hráče a ve druhé šanci nás zachránilo břevno. Naše mužstvo odpovědělo vyloženou šancí Brože, který bohužel neprostřelil z bezprostřední blízkosti brankáře Slovanu. Celý první poločas nám dělala problémy velmi agresivní, ale korektní hra soupeře, se kterou jsme se těžko vyrovnávali.

Druhý poločas už nás zastihl v daleko lepším rozpoložení. Začali jsme se více dostávat k naší kombinační hře. Za tuto aktivitu jsme byli odměněni vyrovnávací brankou po rychlé, přímočaré kombinaci středem hřiště. Honza Kuchta obešel brankáře Slovanu a prakticky do prázdné branky vstřelil vyrovnávací branku. V této chvíli jsme soupeře začali přehrávat a dokonce jsme byli blízko k vedoucí brance. Utkání tedy skončilo remízou 1:1 a o vítězi rozhodovaly pokutové kopy. Štěstí stálo na naší straně a to hlavně díky dvěma penaltám, které náš brankář zneškodnil. Byla to vynikající konfrontace s velmi silným soupeřem a zároveň bych chtěl vyzdvihnout i organizaci, která byla na velmi dobré úrovni."FOTOGRAFIE z akce


Připravil Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate