Domácí soutěže

Na stadionu slovenského týmu Matador Púchov se odehrála dvě utkání Československého poháru, ve kterém se střetly nejlepší týmy z Čech a Slovenska v kategoriích U19 a U17. Obě utkání skončila nerozhodně, o vítězství Slavia Praha a Viktorie Plzeň tak rozhodly až pokutové kopy, ve kterých byli čeští hráči úspěšnější.

Bánská Bystrica U17 - FC Viktoria Plzeň U17 2:2 (0:0), PK 2:3

Góly: 70. a 76. z PK Hric - 55. Novák, 67. Hašek

Sestava FC Viktoria Plzeň: Sváček - Krušina, Teršil, Novák, Hašek (61. Hašek), Svoboda (48. Ritschel), Matějka, Skála, Pinc (61. Denk), Průcha, Kopřiva. Trenér: Martin Kastner.

Hodnocení trenéra Martina Kastnera

,,Do utkání jsme vstoupili velice aktivně, což pravděpodobně ale ovlivnilo průběh prvního poločasu. V úvodních pěti minutách se nám podařilo zatlačit soupeře k vlastnímu pokutovému území a několikrát zakončit. Postupně se však soupeř začal prosazovat v osobních soubojích, svým pohybem nám znemožňoval rozehrávku a každou chybu se snažili potrestat přímočaře do zakončení. Během prvního dějství jsme většinu času čelili silnému tlaku soupeře a pouze díky štěstí a dobrému výkonu našeho brankáře jsme neinkasovali. Naše hra postrádala více odvahy a rychlosti v práci s míčem.

Ve druhém poločasu jsme si díky většímu důrazu a kvalitě v mezihře dokázali vytvářet slibné situace, které vedly k několika střeleckým příležitostem. I v defenzivní fázi jsme byli zodpovědnější a soupeře jsme až do závěrečných minut nepustili k žádnému vážnějšímu zakončení. Naší hře v průběhu druhého poločasu pomohla vstřelená branka, které vnesla na naše kopačky potřebný klid. V těchto fázích byla hra vyrovnaná a díky snaze soupeře o vyrovnání se nám otevíraly zajímavé příležitosti. Druhou branku jsme ale vstřelili znovu ze standardní situace a hru jsme dostali dostatečně pod kontrolou. Nicméně soupeř v závěru prokázal velkou houževnatost a díky dvěma proměněným standardním situacím poslal utkání do pokutových kopů, při kterých je to vždy o štěstí a to tentokrát stálo na naší straně, z čehož máme samozřejmě velkou radost."

Slovan Bratislava U19 - SK Slavia Praha U19 1:1 (1:0), PK 5:6

Góly: 21. Matejka - 58. Kuchta

Sestava SK Slavia Praha: Otáhal - Pelyak, Möglich, Souček, Brož, Prosek, Pecháček, Kuchta, Valenta, Pelikán, Bezdička. Připraveni Maršálek, Kocourek, Gilian, Novák, Soukup. Trenér: Michal Petrouš.

Hodnocení trenéra Michala Petrouše

,,První poločas naši hru ovlivnila rychlá branka Slovanu, která se zrodila po zbytečném faulu jednoho z našich. Jeden z našich hráčů pak nechal trestuhodně zakončit z prostoru přední tyče hráče Slovanu a vsítit první branku utkání. Po té se Slovan dostal ještě do dvou brankových příležitostí, v prvním případě náš brankář zlikvidoval samostatný nájezd po hrubce našeho hráče a ve druhé šanci nás zachránilo břevno. Naše mužstvo odpovědělo vyloženou šancí Brože, který bohužel neprostřelil z bezprostřední blízkosti brankáře Slovanu. Celý první poločas nám dělala problémy velmi agresivní, ale korektní hra soupeře, se kterou jsme se těžko vyrovnávali.

Druhý poločas už nás zastihl v daleko lepším rozpoložení. Začali jsme se více dostávat k naší kombinační hře. Za tuto aktivitu jsme byli odměněni vyrovnávací brankou po rychlé, přímočaré kombinaci středem hřiště. Honza Kuchta obešel brankáře Slovanu a prakticky do prázdné branky vstřelil vyrovnávací branku. V této chvíli jsme soupeře začali přehrávat a dokonce jsme byli blízko k vedoucí brance. Utkání tedy skončilo remízou 1:1 a o vítězi rozhodovaly pokutové kopy. Štěstí stálo na naší straně a to hlavně díky dvěma penaltám, které náš brankář zneškodnil. Byla to vynikající konfrontace s velmi silným soupeřem a zároveň bych chtěl vyzdvihnout i organizaci, která byla na velmi dobré úrovni."