Domácí soutěže


reklama

Coca-Cola Cup 2014: Titul míří do Příbrami a do Pardubic

Je dobojováno! Po devíti měsících od zahájení turnaje zná Coca Cola Cup 2014 své vítěze. V ČESKO-SLOVENSKÉM SUPERFINÁLE v Kroměříži zvítězili chlapci ze ZŠ Březové Hory Příbram a dívky ze ZŠ a MŠ Pardubice – Ohrazenice.Žáci a žačky těchto škol triumfovali v celkové konkurenci 828 českých a 640 slovenských týmů, které do turnaje loni na podzim vstoupily. Trofeje předal nejlepším týmům bývalý český reprezentant a ambasador turnaje Coca Cola Cup 2014 Jan Koller.V historicky prvním ČESKO-SLOVENSKÉM SUPERFINÁLE se utkaly dva nejlepší české týmy proti dvěma nejlepším slovenským, což platilo pro dívčí i chlapeckou kategorii. Z prvenství se nakonec radovaly dívky ze ZŠ Pardubice, které ve velmi vyrovnaném finálovém zápase udolaly soupeřky ze slovenského Štiavnika nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Pouze čtvrté tak zůstaly obhájkyně loňského titulu z Dolního Bousova. Velkou bitvu nabídlo i chlapecké finále mezi Příbramí a Ružomberkem, kde žáci z příbramských Březových Hor otočili vývoj zápasu z 0:1 na 2:1 a po loňském druhém místě v českém turnaji se nyní radují z celkového prvenství. „Bylo to velmi těžké finále. Soupeři ze Slovenska byli opravdu dobří, ale jsme rádi, že jsme nakonec vítězství udolali. Je to skvělý pocit a nezapomenutelný zážitek,“ shodovali se příbramští.Letos tomu bylo poprvé, kdy turnaj nabyl mezinárodního významu. „Chtěli jsme ještě zvýšit prestiž celého turnaje, a proto jsme Coca-Cola Cup posunuli na mezinárodní úroveň. Ale věřím, že nejen účastníci ČESKO-SLOVENSKÉHO SUPERFINÁLE si z letošního ročníku odnesli spousty skvělých zážitků,“ uvedla zástupkyně společnosti Coca-Cola Jana Nováková a dodala: „Nejlepší zážitky ale teprve čekají na vítěze a na vítězky, kteří se účastní tréninkového kempu pod vedením brazilských trenérů v Římě.“Slavnostního Superfinále v Kroměříži se účastnil také ambasador projektu Jan Koller, který kvůli této jedinečné sportovní akci neváhal přijet autem z domovského Monaka. „SUPERFINÁLE nabídlo úžasné sportovní zážitky. Stejně jako loni na Strahově i zde v Kroměříži jsme mohli vidět spoustu talentovaných hráčů a hráček z Čech i ze Slovenska. Věřím, že o mnohých z nich ještě v souvislosti s fotbalem uslyšíme, snad i na té nejvyšší mezinárodní úrovni,“ uvedl Jan Koller a dodal: „Ambasadorem Coca-Cola Cupu jsem už potřetí a musím říct, že vyvrcholení turnaje bylo letos opět velmi vydařené. Určitě si to všichni moc užili. Nejen fotbalisté a fotbalistky, ale také všichni fanoušci, kteří dorazili a pro které zde byla připravena spousta doprovodných soutěží a atrakcí. Už teď se těším na další ročník.“Od září loňského roku bylo až do červnového SUPERFINÁLE v České republice odehráno 217 zápasů v dívčí kategorii a 1334 zápasů v kategorii chlapecké. Celkem mladí sportovci vstřelili 5642 branek, z toho 24 vlastních.

Konečné pořadí ČESKO-SLOVENSKÉHO SUPERFINÁLE turnaje Coca-Cola Cup 2014

Chlapci:
1. ZŠ Příbram, Březové Hory
2. ZŠ Klačno, Ružomberok
3. ZŠ Kornela Mahra, Trnava
4. ZŠ E.Rošického, Jihlava

Děvčata:
1. ZŠ a MŠ Pardubice-Ohrazenice
2. ZŠ a MŠ Štiavnik
3. ZŠ Gorkého, Trebišov
4. ZŠ T.G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

Vyvrcholením ČESKO-SLOVENSKÉHO SUPEFINÁLE byl koncert zpěváka Majka Spirita.

Více informací, včetně výsledků SUPERFINÁLE a konečného pořadí, naleznete na stránkách www.skolskypohar.cz nebo na facebooku.

Záštitu nad turnajem Coca-Cola Cup 2014 převzalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy České republiky a Fotbalová asociace České republiky.


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate