Evropské soutěže


reklama

Čeští rozhodčí se rozjeli po Evropě

Na několika místech v Evropě jsou rozehrány nebo o víkendu vyvrcholí fotbalové turnaje, na nichž aktivně působí také čeští mezinárodní rozhodčí a asistenti.
Finálovým utkáním mezi Nizozemskem a Španělskem skončí v neděli finálový turnaj Mistrovství Evropy U19 dívčích jedenáctek v Norsku. Turnaje se zúčastnilo osm nejlepších týmů starého kontinentu v této věkové kategorii. Úspěšně si při něm vedla česká asistentka Petra Simmerová. Byla delegována na tři utkání v základních skupinách a svěřena jí byla také asistence při semifinále Nizozemsko - Irsko, které skončilo vítězstvím Nizozemek 4:0. „Ještě před turnajem jsme měly fyzické testy, jejichž splnění bylo podmínkou pro setrvání na turnaji. Program máme nabitý a volna minimum. Mimo hrací dny máme tréninky, nácviky herních situací, přednášky a regeneraci. Byly jsme se rovněž podívat na zápas norské ligy mezi mužstvy Valerenge a Rosenborg,“ informovala z Norska Petra Simmerová. Všechna turnajová utkání jsou hrána hracích plochách s umělým povrchem. Na turnaji aktivně působí též členka Komise rozhodčích UEFA a předsedkyně Komise rozhodčích FAČR Dagmar Damková. Ta byla delegátkou na druhém semifinálovém utkání mezi Norskem a Španělskem, které řídila slovenská rozhodčí Zuzana Kováčová. Španělky si vybojovaly účast ve finále vítězstvím 2:0.

V Estonském Tallinu se koná turnaj UEFA Regions´ Cup za účasti klubových mužstev ze Švédska Walesu, Kazachstánu, Makedonie, Norska a domácího Estonska. Komisí rozhodčích UEFA na něj byli delegováni čeští rozhodčí Radek Příhoda a asistent Petr Blažej. Kromě českých arbitrů rozhodují utkání rovněž sudí z Makedonie, Norska a z pořadatelské země. Turnaj bude ukončen v pondělí 28. července. Oba naši zástupci mají za sebou první utkání a Radka Příhodu čeká v neděli další zápas mezi mužstvy Dostyk z Kazachstánu a Va“stergo“tland z Norska.

Další finálový turnaj Mistrovství Evropy U19 za účasti nejúspěšnějších osmi týmů v této věkové kategorii se koná v Maďarsku. Startují mužstva Portugalska, Izraele, Maďarska, Rakouska, Ukrajiny, Srbska, Bulharska a Německa. Aktivně je v něm zapojen český ligový asistent Ivo Nádvorník. Byl delegován hned na první utkání turnaje mezi Bulharskem a Německem. „Na všechny zápasy se těším. Je ohromné získávat další rozhodcovské zkušenosti na mezinárodním turnaji této úrovně, “ svěřil se Ivo Nádvorník z místa konání turnaje. Ten bude ukončen finálovým zápasem ve čtvrtek 31. července.

pro www.fotbal.cz: Miroslav Svoboda


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama


reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate