Reprezentace

reklama

22. ročník Kouba Cupu proběhne v srpnu v Ostravě

Krajské výběry starších žáků opět utkají na prestižním celostátním fotbalovém turnaji Kouba Cup. Tento turnaj je zároveň bedlivě sledován reprezentačními trenéry, protože slouží i pro výběr hráčů pro nově vzniklý a tvořící se reprezentační tým do 15 let.

Od úterý 26. srpna do čtvrtka 28. srpna se na sedmi stadionech Moravskoslezského kraje utká 15 týmů starších žáků krajských výběrů v rámci celostátního turnaje KOUBA CUP. Zastoupeny zde budou všechny kraje České republiky, které doplní výběr Západoslovenského kraje. Pořadatelem tohoto 22. Kouba cupu je letos, z pověření Komise mládeže FAČR, Moravskoslezský krajský fotbalový svaz.

V základních skupinách po pěti týmech hrají mužstva systémem každý s každým, mužstva umístěná na shodných místech v základních skupinách se pak utkají v miniturnajích o konečné umístění. Hrací doba utkání je 2 x 25 minut, každé mužstvo´na závěr obdrží diplom a pohár, navíc mužstva na 1. – 3. místě medaile, vyhlášen a odměněn bude i nejlepší brankář, střelec a hráč turnaje.

Pohled do historie turnaje

Kouba - cup, v současnosti nejvýznamnější tuzemský turnaj talentované fotbalové mládeže v žákovské kategorii. Vlastní turnaj se hraje již od devadesátých let, kdy získal své nezaměnitelné místo v kalendáři mládežnických akcí a dostal své jméno po legendárním Pavlu Koubovi. Vlastní klání je vždy soubojem výběrů krajů v kategorii patnáctiletých. Prakticky se vždy završuje práce s žákovskými výběry v okresech a krajích, završuje se výběr talentů, které postupně vstupovaly do Sportovních středisek mládeže, kde kromě odpovídajícího tréninkového procesu hrají příslušné žákovské soutěže.

Na konci devadesátých let se turnaj hrál v rámci tehdejších osmi krajů České republiky, připomeňme si, že se střetávaly výběry Severomoravského a Jihomoravského kraje spolu s výběry Prahy, Jihočeského, Východočeského, Severočeského, Západočeského a Středočeského kraje. Vše se změnilo v roce 2001, kdy byla reformována státní správa a na území naší republiky vzniklo krajů čtrnáct. Tehdy pracovní skupina nově ustavené Komise mládeže tehdejšího ČMFS, v níž tehdy zasedli Vladimír Betka, Oldřich Jakubek, Roman Sklenář, Jakub Dovalil a Augustin Chromý, připravila model s patnácti týmy ve třech skupinách a závěrečnými bitvami o umístění, který se hraje dodnes. Čtrnáctka výběrů krajů je doplňována většinou jedním účastníkem buď ze zahraničí. Po tomto turnaji byly vytvořeny první výběry mládežnické reprezentace České republiky, které se zúčastňovaly Memoriálu Františka Harašty a následně vytvořily reprezentační tým U-16. Od tohoto ročníku došlo ke změně termínu turnaje. Vzhledem k nově vzniklé reprezentaci do 15 let se nyní bude hrát pravidelně v srpnu, aby mohli nejlepší hráči vybráni právě do tohoto nejmladšího reprezentačního výběru, který poté bude čekat tradiční režim juniorských reprezentačních týmů.

S trochou nadsázky lze říci, že tímto turnajem prošla většina fotbalové dospělé i dorostenecké špičky, kterou na tomto turnaji vždy sledovala velká řádka trenérů, mládežnických činovníků i skautů ze všech možných subjektů. Klání totiž nabízí účast více jak 250 mladých fotbalistů, kteří se v daném věkovém ročníku narození jeví v regionech nejlépe.

Propozice turnaje ke stažení níže...

Připravil: Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Seznam příloh

30.7.2014 Propozice - Kouba Cup 2014 1130351 B
Česká fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate