Ženský fotbal

WFC CUP 2014: Norimberk obhájil prvenství ve Slaném

Třetí ročník Mezinárodního turnaje dívek do 19 let WFC CUP 2014, který pořádala Komise fotbalu žen FAČR ve Slaném, vyhrály hráčky 1.FC Nürnberg, kterým se tak podařila obhajoba loňského prvenství.

V pátek odpoledne a podvečer sehrálo všech osm účastníků Mezinárodního turnaje dorostenek první utkání v základních skupinách. Úvodní duely skupiny A se odehrály od 16 hodin souběžně na obou hřištích. V souboji mistrů svých zemí se utkaly Sparťanky se Slovanem Bratislava. Sparta o výhře rozhodla dvěma brankami v prvním poločase, po přestávce už padla pouze jedna branka. Na Slovácko čekal duel s obhájcem turnajového vítězství 1.FC Norimberk. Slovácko šlo do vedení, ovšem v poločase již prohrávalo 1:3. Utkání nakonec skončilo 4:2 pro soupeřky.

Následovala dvě utkání skupiny B. Slavia hrála s německým nováčkem turnaje FSV Gütersloh 2009 a ujala se vedení v úvodních minutách. Podobná věc se povedla německým soupeřkám po pauze, Gütersloh nakonec přidal ještě jednu branku a otočil vývoj utkání. Páteční program uzavřel duel Ferenecvárosi TC s 1.FC Union Berlin a i v tomto utkání byl vidět obrat skóre. Union Berlín vedl 1:0, Maďarky ovšem předvedly bleskový zvrat utkání deset minut před koncem, během jedné minuty daly dvě branky a vyhrály 2:1.

Na účastníky turnaje čekaly v sobotu zbylé dva duely v základních skupinách, které rozhodly o účastnících nedělních bojů o umístění. Ve skupině A si první místo připsaly obhájkyně vítězství z 1.FC Nürnberg, když remizovaly 3:3 se Spartou a 0:0 se Slovanem Bratislava. Druhé místo patřilo Slovácku, které porazilo 2:0 Spartu, ta skončila třetí a na posledním místě skončily hráčky Slovanu Bratislava.

Skupinu B nakonec ovládly mladé Slávistky, které porazily vysoko Union Berlín a 4:0 Ferencvárosi. Druhou příčku obsadily hráčky FSV Gütersloh, které podlehly Ferencvárosi a následně vyhrály nad Unionem Berlín. Maďarky vyznávající zelenobílé barvy byly třetí, Union Berlín čtvrtý.

Rozpis nedělních utkání tak byl jasný. Ve finále se utkala Slavia s 1.FC Nürnberg, duel o třetí místo patřil Slovácku s Güterslohem. Sparta se utkala o páté místo s Ferencvárosi a program dne zahájil boj o sedmou příčku mezi Slovanem Bratislava a Unionem Berlin.

Finále: SK Slavia Praha - 1.FC Nürnberg 2:6 (1:5)
Utkání začala šancí Slavia, ovšem Svitková hlavou zamířila těsně vedle branky. Pak se ovšem strhly střelecké hody ze strany Norimberku a po jedenácti minutách vedly Němky 4:0. Korigovat výsledek mohla Svitková, ale nemířila přesně. Nakonec se Svitková trefila těsně před poločasem, to už korigovala výsledek na 5:1. Kateřina Svitková přidala hned po pauze další branku, a dala tak naději Slavii na lepší výsledek. Norimberk o sobě dal vědět střelou z dálky, po teči ovšem orazítkovala jen břevno. Nakonec se německý soupeř trefil ještě jednou a díky výhře 6:2 obhájil loňské vítězství.

Utkání o 3. místo: 1.FC Slovácko - FSV Gütersloh 2009 1:4 (0:1)
V souboji o bronzovou příčku se představily dva nováčci turnaje. Vstup se lépe podařil německému FSV Gütersloh, který se dostal ve čtvrté minutě do vedení. Po přestávce přidaly Němky dvě slepené branky a o výsledku bylo rozhodnuto. Slovácko deset minut před koncem dokázalo korigovat výsledek, ovšem při závěrečném tlaku inkasovalo po čtvrté.

Utkání o 5. místo: Ferencvárosi TC - AC Sparta Praha 1:2 (1:1)
I duel o páté místo přinesl branku hned v úvodu, Ferencvároš se ujal krásnou střelou vedení. Sparta nejvíce hrozila z kopaček Křivské, ale její střely neměly potřebnou přesnost. Na obou stranách se také ozvala branková konstrukce, když hráčky mířily do tyče. Těsně před poločasem se Spartě podařilo přeci jen vyrovnat, pokutový kop kapitánka Křivská neproměnila, ale v pokračování akce přeci jen poslala míč do sítě. Hned po přestávce přidala Křivská krásnou střelou druhou branku a určila tak konečný výsledek utkání.

Utkání o 7. místo: ŠK Slovan Bratislava - 1.FC Union Berlin 2:0 (1:0)
Hráčky Slovanu se dostaly do vedení za přispění teče, když střela zapadla za bezmocnou brankářku. Po přestávce trefily hráčky Slovanu břevno a druhou branku přidaly z pokutového kopu.