Domácí soutěže


reklama

VIDEO: Projekt můj první gól a Měsíc náborů odstartovaly

Tiskové centrum stadionu AC Sparta Praha se stalo dějištěm úvodní tiskové konference nového projektu Můj první gól a již známých měsíců náborů pod hlavičkou FAČR, které budou mít za úkol pravidelně zvyšovat fotbalovou členskou základnu a přivádět k fotbalu nové malé fotbalisty a fotbalistky, jednou možná i budoucí reprezentanty naší země.

Důležitost podpory a hledání nových členů si velmi uvědomuje i vedení Fotbalové asociace, což dokládá i výše finančních prostředků, které byly v letošním roce na tyto projekty uvolněny.Za přítomnosti desítek novinářů a několika televizních kamer zahájil tiskovou konferenci ředitel PR oddělení FAČR Ondřej Lípa, který představil hlavní ideje projektu. Další informace o obou projektech sdělil místopředseda FAČR Dušan Svoboda, který také stál u zrodu projektu Můj první gól. ,,Projekty vychází primárně z toho, že pokud chceme mít úspěšné reprezentace, musíme mít i širokou členskou základnu, ze které pak talentované hráče můžeme vybírat. I když je fotbal sportem číslo jedna, tak musíme děti ve sportování podporovat a ne jen pasivně čekat na to, až děti k fotbalu přijdou. Právě proto vznikly tyto projekty Můj první gól a již dříve Měsíc nábor,", uvedl místopředseda FAČR Dušan Svoboda. ,,Díky projektu Můj první gól bude mít v letošním roce navíc každé dítě ročníku 2007 možnost získat jako dárek balíček, který obsahuje sportovní tašku, tréninkový reprezentační dres a míč PUMA. Stačí se stát členem FAČR a zaregistrovat se na webu projektu Můj první gól," dodal Dušan Svoboda.

,,Toto je jedna ze čtrnácti tiskových konferencí, které se konají v každém kraji a je zároveň i takovým startem jak Měsíce náborů mladých fotbalistů, tak projektu Můj první gól, který by měl pomáhat podporovat získávání nových malých fotbalistů a fotbalistek do řad členů FAČR po celý rok. Všichni si uvědomujeme, že fotbal není jen o kvalitě, ale také o kvantitě a tyto akce by měly velmi pomáhat zvyšovat naši fotbalovou členskou základnu," doplnil předešlé informace Otakar Mestek, ředitel oddělení neprofesionálního fotbalu.Po celé České republice budou během měsíce září probíhat náborové akce, z nichž po jedné v každém okrese budou podpořeny ze strany FAČR materiálně i finančně. Akce budou organizovány především pro děti z mateřských školek a prvního stupně základních škol. ,,Tyto akce organizujeme ve spolupráci s krajskými profesionálními trenéry mládeže, kteří zajišťují komunikaci s kluby, které akce pořádají. Každá akce je podpořena částkou 25.000,- Kč, ze kterých klub nakoupí míče, rozlišovací trička, zajistí dětem pitný režim a drobné ceny, od FAČR pak bylo na akce vyrobeno 5000 triček, které děti na akcích dostanou jako dárek, k dispozici jich bude vždy 50 kusů na každé akci,", přiblížil průběh náborů Michal Blažej, člen oddělení neprofesionálního fotbalu FAČR.

Seznam jednotlivých akcí bude k dispozici na webu www.mujprvnigol.cz

Tiskové konference se nakonec zúčastnila i největší hvězda českého reprezentačního výběru a tvář projektu Můj první gól Tomáš Rosický. ,,Jsem velice rád, že mohu být tváří takového pěkného projektu, který může k fotbalu přivést nové mladé kluky i holky. Nejdůležitější potom je, aby fotbal děti bavil, a to nejen v začátcích, ale neustále a i na tom je třeba pracovat. Mně osobně je už 34 let a fotbal mě pořád strašně baví," uvedl k projektům Tomáš Rosický.Můj první gól

Měsíc náborů

Členství FAČR

Připravil Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Seznam příloh

8.8.2014 Plakát Měsíc náborů ZÁŘÍ 2014 - kluby + logo klubu 4638836 B

8.8.2014 Plakát Měsíc náborů ZÁŘÍ 2014 - kluby 4656110 B
reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate