Domácí soutěže


reklama

Tiskové konference k projektům můj první gól a Měsíc náborů pokračují

Na úrovni Krajských fotbalových svazů pokračují na začátku měsíce září tiskokové konference projektů Můj první gól a již známých měsíců náborů pod hlavičkou FAČR, které budou mít za úkol pravidelně zvyšovat fotbalovou členskou základnu a přivádět k fotbalu nové malé fotbalisty a fotbalistky, jednou možná i budoucí reprezentanty naší země.

Důležitost podpory a hledání nových členů si velmi uvědomuje i vedení Fotbalové asociace, což dokládá i výše finančních prostředků, které byly v letošním roce na tyto projekty uvolněny.Po zahajovací tiskové konferenci, která se za účasti patrona projektů Tomáše Rosického uskutečnila na Letné (více zde), stadionu klubu AC Sparta Praha, přišly na řadu i krajské tiskové konference, které slouží k další propagaci těchto akcí v rámci krajů a okresů, důležité informace zde obdrží i organizátoři jednotlivých náborových akcí.

Středočeský kraj

Tisková konference k projektům „Měsíc náborů“ a „Můj první gól“ se uskutečnila dne 12.9. rovněž ve Středočeském kraji. V zasedací místnosti Středočeského krajského fotbalového svazu seznámili přítomné zástupce regionálních médií a zástupce deníku Sport s projekty profesionální trenér mládeže Středočeského KFS Ing. Milan Kormaník a Ing. Petr Lacina, člen VV Středočeského KFS. Tiskové konference se zúčastnil rovněž patron akce pro region Středočeského KFS, reprezentant České republiky a střelec první branky s Nizozemskem Bořek Dočkal.

Ten novinářům řekl, že je rád, že byl osloven právě pro tuto akci. „Beru částečně i jako svou povinnost a rovněž jako výzvu snažit se pomoci při náboru dětí.“ I přes značné časové vytížení se Bořek Dočkal hodlá aktivně některých akcí v září zúčastnit.

,,Primárním cílem vždy musí být, abychom děti vůbec přilákali ke sportu, jakýkoliv sport totiž stále zůstává možnou prevencí před lákadly moderní doby a fotbal je určitě vhodná alternativa jak pro kluky, tak pro holky,“ řekl Milan Kormaník. Novináři byli seznámeni nejen s obsahem jednotlivých projektů, ale i s programem a časovou posloupností jednotlivých akcí.

Tisková zprávaPardubický kraj

Tisková konference se konala za účasti hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický Ph. D., radního pro sport Pardubického kraje René Živného, předsedy Pardubického KFS Mgr. Michala Blaschkeho Profesionálního trenéra mládeže Pardubického kraje Jiřího Kovárníka.


Sestřih z tiskové konference

Zlínský kraj

Za účasti radního Zlínského kraje pana Mgr. Petra Navrátila, člena VV FAČR a předsedy Zlínského KFS pana Vlastimíra Hrubčíka a trenéra mládeže p.Petra Zapletala se uskutečnila tiskovka k projektům Měsíc náborů a Můj první gól. Všichni přítomní byli obeznámeni s termíny a filozofií připravovaných velkých akcí, které se uskuteční ve větších městech Zlínského regionu i mnoha menších, kde si fotbalové kluby organizují pro zvýšení své členské základny nábory samostatně nebo ve spolupráci s KFS a OFS.

,,Jakýkoliv projekt, který pomůže propagaci fotbalu je smysluplný. Vždyť na základě co nejširší základny zůstane fotbal nejpopulárnějším sportem v ČR a následně ruku v ruce s kvantitou zcela jistě přijde i kvalita. Nicméně nejdůležitější je aby děti měli ke sportu všeobecně kladný vztah a sport je provázel celý život," řekl trenér mládeže Petr Zapletal.

Sestřih z tiskové konferenceKraj Vysočina

Krajský fotbalový svaz Kraje Vysočina ji uspořádal ve VIP zázemí stadiónu FC Vysočina, přičemž před přítomnými zástupci médií a okresních fotbalových svazů promluvili a projekt blíže představili Miroslav Vrzáček, předseda KFS Vysočina, Roman Kučera, profesionální trenér mládeže KFS Vysočina a Lukáš Masopust, regionální patron projektu a člen reprezentace U21. Pozvání přijali též Ing. Jana Fialová, radní Kraje Vysočina, Ing. Milan Kastner, vedoucí oddělení mládeže a sportu Kraje Vysočina, a Mgr. Tomáš Koukal, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Statutárního města Jihlavy.

Záznam z tiskové konference (Archiv - Sport)Plzeňský kraj

V pondělí 9. září proběhla tiskova konference k projektům Měsíc náborů také v Plzeňském kraji, která byla uskutečněna ve Zruči u Plzně v průběhu tréninku reprezentačního výběru U15. Konference se zúčastnilo sedm zástupců médií, regionální televize ZAK, Radio KISS, Český rozhlas Plzeň, Plzeňský deník a Mladá fronta. „Chceme ukázat, že je pohyb zdraví a děti měly od prvopočátku nějakou komunitu, kam budou chodit,“, prohlásil profesionální trenér mládeže FAČR Pavel Hudeček s tím, že měsíc náborů vznikl už v loňském roce. „Zaznamenali jsme velkou odezvu, tak vycházíme z toho, že se po nástupu rozjíždí hodně kroužků. Druhá část náboru je v květnu, aby měly šanci vyzkoušet i jiný sport než ten, který dělaly během roku,“, dodal.

Mládežnický fotbal v Plzeňském kraji není podle Hudečka na špatné úrovni. „V kategorii přípravek, mladších žáků a žáků se rozvíjí výborně. Děti hrají fotbal v místě bydliště či dostupných lokalitách. Problém je ale v dorostu, kdy někteří dojíždějí na školy a domů jezdí pozdě večer,“, vysvětlil.

Jednotlivé akce obou projektů budou organizovány po celém kraji. Pro každý okres jedno sportovní dopoledne pro děti ze školek a prvních tříd a potom každý klub, v rámci svých tréninků, rád přivítá ve svých řadách děti se zájmem o sport. Více o tiskové konferenci zde...Jihočeský kraj

Jihočeši se letos znovu zapojí také do celorepublikové náborové akce, která se uskuteční v září. ,,Letos se uskuteční poněkud masivnější Měsíc náborů, potřebujeme ve fotbale kvalitu, ale i kvantitu,“, zdůrazňuje Jan Jílek, předseda Jihočeského KFS. Výkonný výbor FAČR uvolnil skoro tři miliony korun na to, aby se v každém okrese během letošního září mohla uspořádat jedna větší akce ve formě sportovního dopoledne pro děti z mateřských škol. V Jihočeském kraji se pořadatelství ujmou menší vesnické kluby, jejichž zástupci si mohou v sídle KFS vyzvednout předtištěné plakáty. „Z přihlášených klubů jsme vybírali takové, které se snažily nabídnout něco navíc. Třeba ve Strunkovicích nad Blanicí v okrese Prachatice zvou na akci Antonína Panenku,“ sděluje Tomáš Maruška. „Každý chlapec nebo dívka ročníku 2007 registrovaní ve FAČR navíc obdrží balíček s fotbalovými potřebami a suvenýry,“ přidává Maruška informaci o doprovodném projektu Můj první gól. Více o tiskové konferenci zde...


Foto: Ján Honza

Reportáž Jihočeské televize (čas 15:37)

Ústecký kraj

V Ústeckém kraji byl taktéž oficiálně zahájen Měsíc náborů, jehož cílem je přivést více dětí do fotbalových klubů. Podporu rozvoji fotbalu v kraji dal také hejtman Oldřich Bubeníček. Měsíc náborů odstartoval předseda Krajského fotbalového svazu Josef Tancoš. „Fotbal je stále a právem vnímán jako jednička mezi sporty. Dříve bylo samozřejmostí, že každý kluk uměl kopnout do míče. I dnes to pro mnohé rodiny může být dobrá volba vzhledem k poměrně nízké finanční nákladnosti. Není podstatné vychovávat profesionální sportovce. S nadšením pěstovaný sport podpoří v mladých lidech dobré vlastnosti, které uplatní i v dospělosti,“, vysvětlil podporu kraje hejtman Oldřich Bubeníček.

„Program jsme připravili pro nejmenší děti v deseti městech kraje. Ústecký krajský fotbalový svaz s podporou Fotbalové asociace ČR se podílí na organizaci, materiální a finanční podpoře náborů. Chceme pomoci i klubům, aby se zapojilo co nejvíce dětí. To se nám daří i díky dlouhodobé spolupráci kraje,“, řekl předseda krajského svazu Josef Tancoš. Více o tiskové konferenci zde...Reportáž TV Mistral

Královéhradecký kraj

Krajská meropole Hradec Králové byla dějištěm další z tiskových konferencí. Svou účastí akci podpořili předseda OFS Hradec Králové a člen Komise mládeže FAČR Ing. Martin Zbořil, místopředseda OFS Hradec Králové Ing. Vladan Haleš, za Fotbalovou asosiaci České republiky byl přítomen Mgr. Michal Blažej, člen Grassroots oddělení a za Krajský fotbalový svaz Karel Havlíček, profesionální trenér mládeže Královéhradeckého kraje.

Reportáž televize V1 (čas 7:08)Tisková konference s Tomášem RosickýmMůj první gól

Měsíc náborů

Členství FAČR

Připravil Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.sk
Seznam příloh

8.8.2014 Plakát Měsíc náborů ZÁŘÍ 2014 - kluby + logo klubu 4638836 B

8.8.2014 Plakát Měsíc náborů ZÁŘÍ 2014 - kluby 4656110 B
reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate