Reprezentační jednadvacítka porazila ve svém prvním utkání rakouského soustředění 2:0 klub FC Lieferng, vedoucí celek druhé rakouské ligy, který je zároveň rezervou FC Red Bull Sacburk.

Za Liefering nastupují talentovaní mladí hráči získaní rakouským mistrem FC Red Bull Salcburk z různých koutů světa. Představili se například dva devatenáctiletí Brazilci, z nichž zejména Lucas Henrique je třída a byl by ozdobou špičkových klubů Synot ligy. Na stoperu byl dvacetiletý Adjei z Ghany a v dobrém světle se ukazoval například i chorvatský stoper Caleta-Car.

Českou reprezentaci soupeř prověřil, zejména v prvním poločase, kdy se dostal i do svých dvou největších šancí. Ve 29. minutě šel sám na Pavlenku Quaschner, ale ostravský gólman jeho střelu zlikvidoval. Pět minut před přestávkou zamotal hlavu obráncům v pokutovém území zmíněný Lucas Henrique, ale jeho tečovaná střela prošla po zemi podél celé branky.

Byli to Češi, kteří měli příležitostí mnohem více, ale jen dvakrát dokázali skórovat. Minutu před přestávkou využil chyby v rozehrávce obránců Aleš Čermák a z rohu pokutového území přeloboval vyběhnutého brankáře Höflera. Druhou branku vstřelil v 78. minutě Michael Krmenčík, který po uličce střídajícího Malíka běžel sám na brankáře a trefil k tyči.

Další vyložené příležitosti brankou neskončili – Sýkora běžel sám na brankáře, ale trefil jeho ruku (v 6. minutě), Krmenčík po přihrávce Sýkory napálil míč z deseti metrů také do brankáře (11.), brankáře trefil po úniku opět Krmenčík (22.). Po přestávce šel Krmenčík opět do slibné pozice, ale tísněn míč do sítě neprotlačil (53.). Pak dvakrát během jedné minuty zahrozil stoper Jugas, nejprve jeho hlavičku vytáhl od tyče brankář na roh a po něm se ke střele dostal opět Jugas a napálil břevno (73.). Ještě jednu šanci měli Češi v závěru v 85. minutě po brejku po ose Krmenčík, Čermák a Coufal. Posledně jmenovaný vyslal prudkou střelu těsně vedle pravé tyče.

Trenér Jakub Dovalil po zápase ale úplně spojen nebyl: „Nevstoupili jsme do utkání nejlépe. Potvrdily se předpoklady, že i když soupeř byl na klubové úrovni, měl sílu. Dali jsme závěru první části šťastný gól. Naše sestava úplně optimální, chtěli jsme vidět některé hráče od začátku. Po přestávce jsme prostřídali, přišli tam hráči, kteří hrají ligu pravidelně a bylo to lepší.“

Své šance čeští fotbalisté rozložili do obou poločasů, ale po přestávce už měli pod kontrolou i hru. „Potvrdilo se, že soupeř ne náhodou vede s náskokem druhou rakouskou ligu a má nejužší vazby na nejsilnější klub v zemi, Red Bull Salcburk. Byli lepší na míči, ale my jsme to takovým kompaktním výkonem zvládli,“ komentoval dále zápas Jakub Dovalil a vyjádřil se i k tomu, jak se dařilo mužstvu převést do zápasové praxe nácvik zakládání protiútoků a rychlou kombinaci: „Něco se dařilo více, něco méně. Ta prvotní fáze od stoperů byla celkem dobrá. Představoval jsem si, aby tam těch přechodů bylo ještě více, ale ta cesta je ještě dlouhá."

FC LIefering - ČR "21" 0:2 (0:1)

Góly: 44. Čermák, 78. Krmenčík.
Sestava ČR: Pavlenka (46. Hrubeš) - Holeš, Kalas, Jugas, Hybš - Jánoš (57. Malík), Plšek (46. Houska) - Mareš (57. Coufal), Čermák, Sýkora (57. Frýdek) - Krmenčík. Trenér: Jakub Dovalil.
Sestava FC Liefering: Höfler (46. Cordona) – Schmitz (46. Ingolitch), Caleta-Car (46. Wiesinger), Adjei, Joppich (46. Haas) – Atanga, Brandner (46. Resner), Savic – Prevljak (10. Pires Felipe, 57. Raischl), Quaschner (46. Hödl), Lucas Henrique (57. Filip). Trenér: Peter Ziedler.