Reprezentace do 21 let: Zápas ukončila bouřka pět minut před koncem

Fotbalová reprezentace do 21 let zakončila devítidenní soustředění remízou 3:3 (2:2) s celkem třetí německé ligy SpVgg Unterhaching. Zápas musel ukončit rozhodčí kvůli silné bouřce a průtrži mračen pět minut před koncem základní hrací doby.

Jednadvacítka začala utkání rychlou akcí po levé straně, Hybš uvolnil ve třinácté minutě Hadaščoka, který sám před brankářem nezaváhal - 0:1. O dvě minuty později našel centr Hybše opět Hadaščoka, ale ten hlavou minul zblízka branku.

Ve 23. minutě však vystřelil po zemi k tyči z hranice pokutového území Haas a vyrovnal. Po třech minutách nepohlídala obrana Bichlera, ten unikl po levém křídle, naservíroval těsně před branku a Ollert snadno usměrnil míč do branky a domácí vedli...

Ve 30. minutě byl v pokutovém území podražen Malík a penaltu s přehledem proměnil Hybš. O dvě minuty později zaběhl za obranu Hybš, přeloboval brankáře avšak také opuštěnou branku.

Po přestávce stačily jen dvě minuty střídajícímu Čermákovi, který dlouhým pasem poslal do šance Hadaščoka, toho v pokutovém území podrazil Welzmüller. Penaltu proměnil také s jistotou Houska. Po hodině hry se dostal do šance Čermák, ale branku minul. Jednadvacítka měla hru pod kontrolou, zdálo se, že vedení v pododě udrží. Deset minut před koncem však utekl po pravé straně Bauer, který byl ale na hraně ofsajdu, nahrál před branku a nabíhající Bichler vyrovnal. Byla to první šance domácích po přestávce. Za pět minut se ukázalo, že byla i poslední, a to pro oba soupeře. Rozhodčí totiž musel ukončit zápas kvůli silné bouřce doprovázené průtrží mračen.

Trenér Jakub Dovalil stručně zápas zhodnotil: "V úvodu jsme dali rychle první gól zápasu a zdálo se, že bychom mohli vyhrát i více než o jedenu branku. Jenže dvě chyby v obraně, které přišly těsně za sebou, skóre změnily. Ale i dále jsme se dostávali do šancí, ze dvou následovaly penalty po faulech. S přibývajícím časem však kvalita hry klesala."

SpVgg Unterhaching - ČR 21 3:3 (2:2)

Góly: 23. Haas, 26. Ollert, 80. Bichler - 13. Hadaščok, 30. Hybš z pen., 47. Houska z pen..
ČR: Hrubeš (46. Pavlenka) - Kalas, Brabec, Baránek, Hanousek - Coufal, Houska, Malík (63. Jánoš), Hybš (46. Čermák) - Plšek (63. Krmenčík), Hadaščok. Trenér Dovalil.
SpVgg Unterhaching: Marinovic - Welzmüller, Koch, Babbel - Kranitz, Götze - Bauer, Haas, Bichler - Bigalke, Ollert.