Mohutný obrat U-21 nevyšel, prohrála s Polskem

Na úvod Turnaje 4 zemí české futsalová reprezentace do 21 let prohrála se stejně starým výběrem Polska 3:5. Pondělní zápas v brněnské hale Vodové rozhodl začátek utkání a povedené standardky Poláků.

Čeští futsalisté nezačali zápas dobře. Už ve 3. minutě prohrávali 0:2. Polákům vycházely standardní situace, ve 14. minutě už Lukasz Biel slavil hattrick a s Čechy to nevypadalo dobře - 0:4. Ke konci první půle ještě Češi zahodili příležitost ve formě pokutového kopu.

Do druhé půle však Češi vstoupili jako vyměnění a svého soupeře přehrávali. Gól Gabča tým povzbudil a deset minut před koncem domácí tlak gradoval. Hrubý snížil střelou ze středu hřiště na 2:4 a po vyloučení Biela využil přesilovku Gabčo - 3:4. Jenže místo vyrovnávací trefy, která byla chvílemi na spadnutí, přišel zbytečný šestý faul, který polský Musial využil dokonale - Panenkovým dloubákem přes vybíhajícího Růžičku pečetil výsledek utkání.

Premiéra Markovi Kopeckému na lavičce české jednadvacítky výsledkově nevyšla. "Rozhodl začátek zápasu. Sice jsme nastoupili dobře, byli jsme aktivní, ale během dvou minut jsme dostali tři góly ze standardních situací. Máme v kádru nové kluky, měli jsme pouze tři dny tréninku a první poločas je hodně srazil," řekl po zápase český trenér a dodal: "Ve druhém poločase odevzdali kluci maximum. Bojovali a vytvořili si šance, ale soupeř měl svou kvalitu a náskok neztratil. To, co jsme po hráčích chtěli, ve druhé půli plnili a nyní jedeme dál."

Polsko U-21 - Česká republika U-21 5:3 (4:0)
Branky: 3. Omylak, 3. Biel, 8. Biel, 14. Biel, 38. Musial – 24. Gabčo, 31. Hrubý, 32. Gabčo. Rozhodčí: Ježík (SVK) – Horváth (HUN). ŽK: Musial, Piskorz, Biel - Gabčo, Tachtadžis. ČK: 31. Biel (POL). Diváci: 100.
Polsko: Purolczak, Lasik - Piskorz, Buganski, Musial, Omylak - Antczak, Baranski, Biel, Golly, Jedlinski, Kriezel, Marut, Zastawnik. Trenér Gerard Juszczak.
ČR: Růžička, Sikora - Homola, Schneider, Tachtadžis, Šidla - Vavřač, Vobořil, Gabčo, Šplíchal, Jiráský, Hrubý, Cupák, Kuč. Trenér Marek Kopecký.

Maďarsko U-21 - Slovensko U-21 3:0 (1:0)
Branky: 8. Szabó, 29. Apatini, 40. Klacsák. Rozhodčí: Henych (CZE) - Petr (CZE). ŽK: Hudáček, Kelíšek (oba SVK). Diváci: 75.
Maďarsko: Mezei, Boldiszár - Szabó, Bognár, Püspök, Apatini - Klacsák, Ragadics, Magyar, Kulik, Sáhó, Vas, Gulyás. Trenér Zsolt Feher.
Slovensko: Kollár, Velčický - Kelíšek, Hudáček, Rohal, Svitek - Černek, Holák, Polák, Gajdošík, Válek, Boris, Bohmer, Tkáčik. Trenér Marian Berky.