Futsal

reklama

Zápis z rozšířeného jednání RegSubK KF FAČR

Brno, 17. září 2014

 

Přítomni:    

 

Mgr. Otakar Mestek

předseda KF FAČR

Ing. Pavel Czene

1. místopředseda KF FAČR

Mgr. Martin Průša

sekretář KF FAČR

Pavel Nepil

člen KF FAČR a předseda RegSubK

Ing. Jiří Chaloupka

předseda ObKF „A“

Pavel Návesník

člen ObKF „B“

Vladislav Starý

předseda ObKF „D“

Zdeněk Polák

člen KF FAČR a předseda ObKF „E“

Dušan Vozárik

místopředseda ObKF „F“

Jiří Gnida

předseda Olomoucké KKF

Martin Pelikán

předseda Moravskoslezské KKF

Lumír Kopecký

předseda Zlínské KKF

 

Omluven:      Jan Rod – předseda ObKF „C“

 

Program:

 

1)     Dotace na podporu regionálního futsalu z rozpočtu KF FAČR

 

Účastníci jednání rozhodli ve věci dotace z rozpočtu Komise futsalu FAČR v celkové částce 100.000,- Kč takto:

-          dvacet regionálních řídících komisí (6 Oblastních komisí futsalu a 14 Krajských komisí futsalu) obdrží z této částky dotaci na svou činnost ve výši po 5.000,- Kč,

-          dotace bude vyplacena ještě v roce 2014,

-          příkaz k její výplatě bude zadán Finančnímu oddělení FAČR ihned po dodání platebních podmínek ze strany RegSubK,

-          předseda RegSubK p. Nepil připraví platební podklad pro vyplacení dotace regionálním řídícím komisím,

-          platební podklad pro vyplacení dotace musí obsahovat číslo účtu regionální komise (či její servisní organizace – musí být futsalový subjekt, dotace nemůže být vyplacena na účet fyzické osoby), IČ majitele účtu (není třeba, pokud to je KFS), název majitele účtu a částku na vyplacení.

 

Účastníci jednání se shodli na přijetí kritérií pro rozdělování dotace z rozpočtu KF FAČR, a to od roku 2015. Problematikou se bude zabývat nejbližší řádné zasedání RegSubK.

 

2)   Problematika organizace soutěží SF ČR ve Zlínském kraji

 

       Vzhledem k informacím o přechodu části týmů Zlínského kraje do soutěží České federace sálového fotbalu byl na toto jednání pozván předseda Zlínské krajské komise futsalu p. Lumír Kopecký. Ten potvrdil informaci o přechodu čtrnácti týmů KP do soutěže ČFSF, nicméně ujistil přítomné, že sezóna 2014/2015 bude ve Zlínském kraji připravena v intencích soutěžních norem a dokumentů SF ČR.

       Zlínského KP se zúčastní deset týmů, které se utkají systémem každý s každým dvakrát. Nižšími soutěžemi budou okresní soutěže Zlín, Vsetín a Kroměříž.

       Vítězem krajské části Poháru FAČR 2013/2014 je celek Vokno Kroměříž, které v osmifinále celostátní části přivítá v říjnu 2014 mistrovský FK ERA-PACK Chrudim.

 

3)   Problematika organizace 2. ligy – východ

      

      Na svém posledním zasedání projednali členové KF FAČR problematiku organizace 2. ligy – východ. Do té se již podruhé přihlásilo pouze deset celků, soutěž tak nenaplňuje své hlavní poslání, být výběrovou soutěží nejlepších týmů regionu a jejich přípravou pro nejvyšší futsalovou soutěž – Chance futsal ligu. KF FAČR v této souvislosti rozhodla o uskutečnění tohoto rozšířeného zasedání RegSubK, kde by se mělo o problému organizace této soutěže diskutovat.

      

 V rámci jednání byly stanoveny tři základní příčiny neuspokojivého stavu organizace 2. ligy – východ, a to:

1.     Nepříznivá ekonomická situace regionu, především pak severní Moravy. Na tuto situaci doplácí i řada dalších sportů, včetně fotbalu a hokeje.

2.     Územně-geografické podmínky regionu (horské oblasti – Jeseníky, Beskydy), jejichž příčinou jsou delší dojezdové vzdálenosti a větší časová náročnost pro účastníky (cestování v zimě přes hory).

3.     Ne úplně ideální komunikace a spolupráce mezi volenými členy ObKF „F“ a předsedy příslušných KKF. Olomoucký a Zlínský kraj nedodává do divize „F“ týmy, tím snižuje i potencionál zájemců o druhou nejvyšší soutěž. V této věci by měly více komunikovat i ObKF „E“ a ObKF „F“.

 

Účastníci jednání řešili možné varianty pomoci tomuto regionu a této soutěži, možností je navýšení dotace pro celky 2. lig z rozpočtu KF FAČR, pokud tu ta možnost bude.

 

Účastníci jednání rozdiskutovali i další možnosti a varianty organizace druhé nejvyšší soutěže:

1.   Nejvyšší podporu má nadále stávající systém dvou skupin (západ, východ) 2. ligy s tím, že má smysl organizovat tyto soutěže, pokud počet jejich účastníků neklesne pod šest. Tento počet je minimální hranicí pro zorganizování příslušné skupiny 2. ligy, herní systém soutěže by pak byl přizpůsoben počtu účastníků.

2.   Systém tří skupin druhé ligy (západ, střed, východ) po 8 – 12 účastnících. Tento systém již KF FAČR v minulosti projednávala, problém by v tomto případě byl s naplněním západní části.

3.   Systém dvou skupin 2. ligy (západ, východ) s tím, že východní skupina by byla ještě rozdělena na dvě skupiny (návrhy Jih, Sever nebo „A“ a „B“). Tento systém se zatím nesetkává s plnou podporou členů ObKF „F“.

4.   Systém dvou skupin 2. ligy po osmi účastnících, nástavbou by se hrálo play-off v jednotlivých skupinách a následně i mezi nejlepšími dvěma celky obou skupin. Zároveň by se ve skupinách hrálo i play-out. Návrh pouze rozdiskutován.

5.   Systém jedné celostátní skupiny druhé ligy o počtu 8 – 12 účastníků.

6.   Další návrh počítal s možností zapojení do východní části druhé ligy i s příhraničními polskými a slovenskými týmy. Návrh opět pouze rozdiskutován, předseda KF FAČR p. Otakar Mestek pověřen v tomto smyslu jednáním především se svým slovenským protějškem.

 

Účastníci jednání se v jeho závěru shodli především na podpoře stávajícího systému, byť pro účastníky z východní skupiny druhé ligy s určitými úlevami (snížená náročnost především na zajištění pořadatelské služby, videozáznam, nižší nároky na rozměry a vybavenost sportovních hal). I díky těmto krokům, případně dalším výše uvedeným možnostem a případně dalším jednáním v tomto smyslu všichni věří v další lepší osud východní skupiny druhé nejvyšší soutěže.

      

       Příští zasedání RegSubK se uskuteční v prosinci 2014.

 


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate