Reprezentace

reklama

Sedmnáctka věří v úspěšný vstup do kvalifikace ME

Už dnes vstupuje reprezentace do 17 let do první části kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Na turnaji v Andoře se svěřenci trenérů Václava Černého a Petra Janouška postupně utkají s Rumunskem, domácím výběrem a Dánskem. Do další fáze projdou dva nejlepší celky a Češi věří v úspěšnou misi na andorské půdě. Šampionát hostí v roce 2015 Bulharsko.

Ze třetích míst třinácti skupin se dál kvalifikuje také pětice reprezentací s nejlepší bilancí s vedoucí dvojicí ze skupiny. Jak trenér Černý vidí české postupové šance a soupeře? "Naše úloha není v silně obsazené skupině jednoduchá, ale jsem přesvědčený, že v silách našeho týmu je obsadit jedno ze dvou prvních míst a postoupit. Postup je náš jednoznačný cíl, se kterým jsme také do Andorry ve středu vyrazili," dodal Černý.

Nejprve Rumunsko, pak domácí outsider z Andorry a nakonec Dánsko. Takový je sled zápasů českého výběru. "Rumunsko má výborné individuality, navíc jsou to rychlostně vybavení kluci. Dánsko je na tom podobně plus je takticky vyspělé. Andorra je neznámou a budeme ji studovat až na místě," charakterizoval soupeře Černý.

Je přesvědčen, že k postupu přispěje i zkušenost z nedávného turnaje v anglickém Kidderminsteru, kde česká sedmnáctka prohrála 0:2 s Portugalskem, 0:1 s Itálií a remizovala 1:1 s Anglií. "Výsledkově to sice nebylo optimální, ale herně jsme dokázali držet krok. Jen musíme být důslednější v obou šestnáctkách,“ uvedl Černý.

Pro český tým do 17 let, který v Andoře postrádá zdravotně indisponované hráče Šašinku z Ostravy a zlínského Nečase, jde o druhou kvalifikaci během letošního roku, v březnu výběr složený z hráčů předchozího ročníku 1997 nezvládl domácí boje o květnové Euro na Maltě. Na evropském šampionátu se česká sedmnáctka naposledy představila před čtyřmi lety.

Program 1. fáze kvalifikace ME v Andoře

25. září
15:00: ČR „17“ – Rumunsko „17“
17:30: Dánsko „17“ – Andorra „17“

27. září:
17:30: ČR „17“ – Andorra „17“
15:00: Rumunsko „17“ – Dánsko „17“

30. září:
16:30: Dánsko „17“ – ČR „17“
16:30: Andorra „17“ – Rumunsko „17“


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate