Evropské soutěže

Evropská liga: Sparta zdolala Bern a má první body

Ve druhém utkání základní skupiny Evropské ligy vyhrála pražská Sparta nad Young Boys Bern 3:1.

Za českého mistra, který vyhrál i čtvrtý domácí pohárový zápas v sezoně, se dvakrát trefil David Lafata a jednu branku přidal Lukáš Vácha, za hosty snížil Guillaume Hoarau.

Sparta nastoupila bez Josefa Hušbauera, který kvůli zranění kotníku nebyl ani na lavičce. V základní sestavě ho nahradil Tiémoko Konaté a v záloze nastoupil po skončení třízápasového trestu za červenou kartu v předkole Ligy mistrů i Lukáš Vácha.

Domácí měli od začátku převahu a hrozili především ze standardních situací. A právě po jedné z nich se prosadil navrátilec Vácha. V 27. minutě dostal od Dočkala z rohu míč za hranici vápna a tvrdou ranou pod břevno skóroval.

O minutu později už vedla Sparta o dva góly, tentokrát se zblízka prosadil útočník Lafata. Pro letenského kapitána to byla pátá branka ve třetím soutěžním utkání.

Bern, za který odehrál celý zápas český obránce Jan Lecjaks, se dostal ke slovu až v poslední minutě poločasu, s Gajičovou střelou si však Bičík poradil.

Hosté po přestávce srovnali hru a podařilo se jim snížit. V 52. minutě po dlouhém míči za obranu se o to hlavičkou do Bičíkova protipohybu postaral Hoarau. Bern po kontaktním gólu zvýšil aktivitu, šanci na vyrovnání si už však nevypracoval.

Naopak Sparta dokázala v závěru vítězství ještě zvýraznit, když se pět minut před koncem podruhé trefil Lafata a zaznamenal třetí dvougólový zápas za sebou.

Letenští se díky výhře na Bern bodově dotáhli a společně ztrácejí tři body na vedoucí Neapol. Italský celek po výhře nad Spartou v prvním kole udržel stoprocentní bilanci, když si na Slovensku poradil se Slovanem Bratislava 2:0. Další zápas Spartu čeká 23. října právě v Bratislavě.